"UFC Fight Night": Rusiyalı Darya Jeleznyakova ingiltərəli Melisa Mallinsə qalib gəldi
"UFC Fight Night": Rusiyalı Darya Jeleznyakova ingiltərəli Melisa Mallinsə qalib gəldi"UFC Fight Night" turnirinin ilkin kartında yer alan növbəti qadın iştirakçılar arasında görüş sona çatıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, yarımyüngül çəkidə Rusiyanı təmsil edən Darya Jeleznyakova İngiltərədən olan Melisa Mallinsə 3 raundun nəticəsində xal hesabı ilə qalib gəlməyi bacarıb.
Turnirdə növbəti görüşdə kişilər arasında orta çəkidə Mərakeşi təmsil edən İsmayıl Naurdiyev Cənubi Koreyadan olan Park Çun Yonla qarşılaşır.
"UFC Fight Night": Rusiyalı Darya Jeleznyakova ingiltərəli Melisa Mallinsə qalib gəldi"UFC Fight Night": Rusiyalı Darya Jeleznyakova ingiltərəli Melisa Mallinsə qalib gəldi"UFC Fight Night": Rusiyalı Darya Jeleznyakova ingiltərəli Melisa Mallinsə qalib gəldi21:54
Bakıda təşkil edilən "UFC Fight Night" turnirinin ilkin kartında qadın iştirakçılar arasında baş tutan görüş yekunlaşıb.
Oxu.Az xəbər verir ki, yarımyüngül çəki dərəcəsində Rusiyanı təmsil edən İrina Alekseyeva Polşadan olan Klaudiya Siqulaya məğlub olub.
Hazırda növbəti qadın döyüşçülər oktaqona daxil olublar.
Belə ki, bu dəqiqələrdə yarımyüngül çəkidə Rusiyanı təmsil edən Darya Jeleznyakova İngiltərədən olan Melisa Mallins ilə mübarizə aparır.
21:22
Bakıda "UFC Fight Night" gecəsinin ikinci döyüşünün də qalibin adına aydınlıq gəlib.
Oxu.Az xəbər verir ki, yüngül çəkidə Rusiyanı təmsil edən Taqir Ulanbekov qazaxıstanlı Maksum Azatı məğlub edib.
İlk görüşdə olduğu kimi, bu döyüşdə də nokaut qeydə alınmayıb.
Döyüş gecəsində növbəti qarşılaşma yarımyüngül çəki dərəcəsində Rusiyanı təmsil edən İrina Alekseyeva və Polşadan olan Klaudiya Siqula arasında davam edir.
Qeyd edək ki, əsas və ilkin kartın hərəsində altı olmaqla, ümumilikdə 12 döyüş nəzərdə tutulub. Əsas kartda yerli publika önündə üç azərbaycanlı - Rafael Fiziyev, Nazim Sadıxov və Tofiq Musayev döyüşəcəklər.
20:50
Bakıda "UFC Fight Night" gecəsinin ilk döyüşünün qalibi müəyyənləşib.
Oxu.Az xəbər verir ki, nigeriyalı Məhəmməd Usman rəqibi, misirli Hamdi Abdel Vahaba qalib gəlib.
O, rəqibini 3 raundun nəticəsinə görə xal hesabı ilə üstələməyi bacarıb.
20:26
Bu gün Bakıda ilk dəfə təşkil olunan "UFC Fight Night" turnirinin ilkin kartında görüşlərə start verilib.
Oxu.Az xəbər verir ki, "Baku Crystall Hall"da təşkil edilən dünyaca məşhur döyüş gecəsində oktaqona bu dəqiqələrdə öncə ilkin kartın iştirakçıları çıxıblar.
Belə ki, ağır çəkidə ilk olaraq misirli Hamdi Abdel Vahabla nigeriyadan olan UFC döyüşçüsü Məhəmməd Usman oktaqona daxil olublar.
İlkin kartda mübarizə aparacaq cütlüklərin sıralanması:
Yarımyüngül çəki: İrina Alekseyeva (5-2-0, Rusiya) - Klaudiya Siqula (6-2-0, Polşa);
Yarımorta çəki: Sok Hyon Ko (1-0-0, Cənubi Koreya) - Oban Elliott (12-2-0, Uels);
Ağır çəki: Hamdi Abdel Vahab (6-0-0, Misir) - Məhəmməd Usman (11-4-0, Nigeriya);
Yarımyüngül çəki: Melisa Mallins (7-1-0, İngiltərə) - Darya Jeleznyakova (9-2-0, Rusiya);
Orta çəki: İsmayıl Naurdiyev (24-7-0, Mərakeş) - Pak Çun Yon (18-6-0, Cənubi Koreya);
Ən yüngül çəki: Taqir Ulanbekov (16-2-0, Rusiya) - Maksum Azat (17-1-0, Qazaxıstan);
Qeyd edək ki, əsas və ilkin kartın hərəsində altı olmaqla, ümumilikdə 12 döyüş baş tutacaq. Əsas kartda yerli publika önündə üç azərbaycanlı - Rafael Fiziyev, Nazim Sadıxov və Tofiq Musayev döyüşəcəklər.