Məhkəmə Yun Sok Yolun həbsinin uzadılmasından yenidən imtina edib
Məhkəmə Yun Sok Yolun həbsinin uzadılmasından yenidən imtina edibMəhkəmə ikinci dəfə Cənubi Koreya Prezidenti Yun Sok Yolun həbsinin 6 fevraladək uzadılması barədə prokurorluğun vəsatətini rədd edib.
Mərkəzi dairə məhkəməsi prokurorluğun əlavə araşdırma aparması üçün həbsin uzadılmasına dair əsasları yenidən qeyri-kafi hesab edib. O, yanvarın 24-də də oxşar qərar qəbul etmişdi.
Bu gün məlum olub ki, prokurorluq yenidən vəsatət təqdim edib. Prokurorluq təkrar müraciətində qeyd edib ki, keçmişdə presedentlər olub.
Yanvarın 23-də Antikorrupsiya Təhqiqatları İdarəsi dövlət başçısı dövlət başçısının istintaqla əməkdaşlıqdan imtina etməsi fonunda Yun Sok Yolun qiyam işini prokurorluğa təhvil verib.
Prezident Yun Sok Yol yanvarın 15-də həbs edilib. İdarədə ilk və yeganə dindirməyə gətirilib. Burada ifadə verməkdən imtina edib.
Məhkəmə Yun Sok Yolun yanvarın 19-da ilkin olaraq 10 günlük - yanvarın 28-dək həbsdə saxlanılması barədə qərar çıxarıb. Yun Sok Yolun müdafiəçiləri dəfələrlə həbsin etibarsız olduğunu bildiriblər.