Ceyhun Bayramov Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı paylaşım edib
Ceyhun Bayramov Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı paylaşım edibAzərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı paylaşım edib.
Oxu.Az həmin paylaşımı təqdim edir:
"31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günündə biz 107 il əvvəl radikal erməni qrupları tərəfindən vəhşicəsinə qətlə yetirilmiş onminlərlə günahsız azərbaycanlının xatirəsini yad edirik.
Ermənistan tərəfindən günahsız azərbaycanlılara qarşı kütləvi deportasiya, etnik təmizləmə və soyqırımından tutmuş hərbi cinayətlərə qədər bu cür dəhşətli əməllərin təkrarlanmasına, bu vəhşiliklərə görə məsuliyyət daşıyanların cəzasız qalmasına son qoyulmasının vacibliyini bir daha vurğulayırıq".
https://x.com/Bayramov_Jeyhun/status/1906576189226926294?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1906576189226926294%7Ctwgr%5E2b1b679766ff7f5b84442f32d910e65700e801ae%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Foxu.az%2Fsiyaset%2Fceyhun-bayramov-azerbaycanlilarin-soyqirimi-gunu-ile-bagli-paylasim-edib