KİV: ABŞ qanunsuz miqrasiya ilə mübarizəyə 300 milyon dollar xərcləyib
ABŞ cəmi bir neçə ay ərzində qanunsuz miqrasiya və narkotik ticarəti ilə mübarizəyə 300 milyon dollardan çox vəsait xərcləyib.
"Report" xəbər verir ki, bu barədə CNN ölkənin Müdafiə Nazirliyindəki (Pentaqon) mənbələrə istinadən məlumat yayıb.
Agentliyin məlumatına görə, nazirlik miqrantlara qarşı mübarizəyə ilk ayda təxminən 250 milyon dollar xərcləyib. Martın ortalarınadək bu rəqəm Daxili Təhlükəsizlik Departamenti və bəzi digər agentliklərin xərclərini nəzərə alınmasa, 328 milyon dollara yüksəlib.
"Donald Tramp administrasiyasının immiqrasiya və narkotik axınını azaltmaq üçün cənub sərhədində genişmiqyaslı hərbi əməliyyatı artıq vergi ödəyicilərinə 300 milyon dollardan çox başa gəlib", – telekanal bildirir.
Mənbələr qeyd ediblər ki, bu tendensiya davam edərsə, qanunsuz immiqrantlarla və narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsi ilə mübarizə proqramının birinci ili büdcəyə iki milyarddan çox başa gələcək.
Xəbərlər Baxılıb: 230 Tarix: 30 mart 2025
Qərbi Azərbaycan İcması: "Döyçe Velle" jurnalistika standartlarını kobud şəkildə pozdu"
"Biz Qərbi Azərbaycan İcması olaraq, Almaniya Federativ Respublikasına məxsus "Alman Dalğası" ("Döyçe Velle") ictimai yayımçı qurumu tərəfindən martın 30-da efirə verilmiş "Ermənistanın Qafqazda torpaq və kimlik uğrunda mübarizəsi" adlı verilişi qətiyyətlə pisləyirik
31.03.2025 250 Bu şəxslərin təhsilhaqqını dövlət ödəyəcək
12:06 213 Xalq artistindən aparıcının qalmaqallı çıxışına SƏRT REAKSİYA: "Danışığını bilməyən ağılsız"
Xalq artisti Faiq Ağayev "Kanal S"in aparıcısı Nigar Fərhadın "oğluma atasız qız almaram" sözlərinə sərt reaksiya verib. xəbər verir ki, müğənni aparıcını "danışığını bilməyən ağılsız" hesab edib. "O boyda ədəbsiz həngamə qoparmaqdansa, de ki, "oğluma kişini saymayan
31.03.2025 823 Elçibəyin əkiz nəvələrinin adları açıqlandı
10:42 403 13 yaşlı qızla cinsi əlaqədə olan şəxxi hansı cəza gözləyir?
Bir neçə gün əvvəl Ağcabədidə 13 yaşlı qızın 24 yaşlı kişidən dünyaya uşaq gətirməsi barədə xəbər yayılıb. Qızın hamilə qaldığı məlum olub və ailələr evdə yaxın qohumların iştirakı ilə toy məclisi də təşkil ediblər. Hamilə olan qız xəstəxanaya müayinəyə gedən zaman həkimlər bu barədə polisə məlumat veriblər