Səma Qasımova sosial hesabların bağladı -Saxta həkim ifşası-Araşdırma
Səma Qasımova sosial hesabların bağladı -Saxta həkim ifşası-AraşdırmaAmerikada yaşayan tele-aparıcı Qənirə Ataşova sosial media hesabında saxta həkimlərlə bağlı daha bir açıqlaması ilə diqqət çəkib.
O, İnstaqramda hekayə bölümündə plastik cərrah kimi fəaliyyət göstərən Səma Qasımova haqqında bu sözləri yazıb: Saxta doktor Səma Qasımova 2020-ci ildə paltar reklamı ilə məşğul imiş. Reklamdan cərrahlığa bir addım…" İddialara görə, Səma Qasımovanın tibbi təhsili olmaması bildirilir.
XALQ.AZ xəbər verir ki, hətta artıq sosial şəbəkələrdə səhifələrin bağlayıb. Hətta çalışdığı klinikanın həkim siyahısında adı çıxarılıb.
Səhiyyə Nazirliyinin və Elm və Təhsil Nazirliyinin məlumat bazasına əsasən, Qasımova Səma Yaşar qızının nə tibb sahəsində təhsili, nə də sertifikasiyası haqqında məlumat mövcuddur. Dövlət Reyestrində və "Tələbə-Məzun" sistemində onunla bağlı heç bir qeyd yoxdur.Yəni onun heç bir ali və ya orta ixtisas təhsil yoxdur.
Məlumatda qeyd olunur ki, Səma Qasımova 2024-cü ilin əvvəlində o plastik cərrah kimi liposaksiya əməliyyatları edir, ilin son günün də isə Səma Qasımovanı " mükafatı alaraq " İlin dermatoloqu" elan edilib. Bəli, düz eşitdiniz, diplomu olmayan birisi dermatologiya sahəsində ilin ən yaxşısı seçilib…"
Səma Qasımova əməkdaşımıza açıqlamasında bildirib ki, mənim vəkilim heç kəsə açıqlama verməyə icazə vermir. Əməkdaşımızın tibbi təhsiliniz var sualına isə Səma Qasımova bildirib ki, bütün bunlar açıqlanacaq.