"Döyüş meydanında artıq qisas almağın zamanı gəlib dedim"- Qazi Gündüz Əhmədov
Onlar dünyaya sağlam göz açır, sağlam böyüyürlər. Ancaq yaranan bir zərurət onların həyat planlarının və sağlamlıqlarının üzərindən xətt çəkir. O zərurət Vətəni düşməndən qorumaq və onu öz sahibinə qaytarmaqdı. Bu yolda sağlamlığından keçən igidlərimizdən biri kapitan Gündüz Əhmədovdur. 20 yanvarda anada
"Məşhur olmaq üçün atamın adından heç vaxt istifadə etməmişəm". Bu sözləri -a müsahibəsində məşhur aktyor, müğənni Cavidan Novruz deyib. Gənc aktyor izləyicilərimizə sənət yolundan, məşhurluğun müsbət və mənfi tərəflərindən, sosial şəbəkələrdə yazılan rəylərdən və şəxsi həyatından danışıb
İş adamı kimi fəaliyyətini davam etdirən meyxanaçı Aqşin Fateh restoranının ikinci filialının açılışını edib. Tanınmış meyxanaçı BİG.AZ-a özəl açıqlamalar verib. Müxbirimizin suallarını cavablandıran Fateh şəxsi iş fəaliyyətindən danışaraq, meyxana aləmini tərk etmək fikrində olmadığını vurğulayıb. Dah
"2020-ci ildə imzalanan üçtərəfli bəyanatın şərtərinə uyğun olaraq sülhməramlıları Qarabağa yerləşdirmək vacib məsələ idi. Hər bir halda hansısa qüvvə Azərbaycan və Ermənistan qoşunlarının arasında olmalı idi". "Bizdə evə alış-verişi həyat yoldaşım edir. Ona görə də qiymətlərdən xəbərsizəm"
Dünyaşöhrətli fotoqraf, hərbi müxbir Reza Deqati -ın qonağı olub. Cənubi azərbancanlı olan fotoqraf İran inqilabı zamanı göstərdiyi fəaliyyətindən, Azərbaycanın dar günlərində iştirakından, müharibə xatirələrindən danışıb. 2-ci Qarabağ müharibəsi zamanı bir əsgərlə bağlı xatirəsindən söhbət açan Rez
"Bu gün Rusiya-Azərbaycan münasibətləri dövrünün ən gərgin günlərini yaşayır. Rusiya ilə əlaqələimiz hər zaman yüksək səviyyədə olmuşdur. Azərbaycan təyyarəsi Rusiya səmasında vurulandan sonra münasibətlər gərginləşdi. Prezident İlham Əliyevin bununla bağlı çox prinsipial və qətiyyətli mövqeyi va
"Qanunvericilik baxımından deputat 1 və ya 2 komitədə təmsil oluna bilər. Yenə də iki komitədə təmsil olunmağı planlaşdırıram və müraciət etmişəm. Ancaq bu dəfə Aqrar Siyasət yox, İqtisadi Sənaye və Sahibkarlıq komitəsində, həmçinin Gənclər və İdman komitəsində təmsil olunmağı planlaşdırmışam. Tərəfdaşlar
Bu gün Bilik günüdür. Bilik günündə hətta məktəbdən də öncə biliyimizin təməlinin qoyulduğu bağçaya yollandıq. 165 nömrəli bağçanın direktoru Sənubər Ələkbərova 36 ildir bu şərəfli işlə məşğuldur. olaraq bu əlamətdar gündə Sənubər Ələkbərova ilə söhbətləşdik. - Bilik günündə valideynlər və şagirdlə
"Azərbaycan Dəmir Yolları"nın ən böyük fəaliyyət sahəsi yükdaşımalardır. Yükdaşımalar üzrə niyətimiz şərq-qərb, şimal-cənub dəhlizi üzrə yüklərin artırılmasıdır". Bu sözləri "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-nin media məsələləri üzrə məsul əməkdaşı Bəxtiyar Hacıyev -a müsahibəsind