"Rusiya-Azərbaycan münasibətləri dövrünün ən gərgin günlərini yaşayır" - Ceyhun Məmmədov + VİDEOMÜSAHİBƏ
"Rusiya-Azərbaycan münasibətləri dövrünün ən gərgin günlərini yaşayır" - Ceyhun Məmmədov + VİDEOMÜSAHİBƏ"Bu gün Rusiya-Azərbaycan münasibətləri dövrünün ən gərgin günlərini yaşayır. Rusiya ilə əlaqələimiz hər zaman yüksək səviyyədə olmuşdur. Azərbaycan təyyarəsi Rusiya səmasında vurulandan sonra münasibətlər gərginləşdi. Prezident İlham Əliyevin bununla bağlı çox prinsipial və qətiyyətli mövqeyi var idi ki, bu cinayəti törədənlər cəzalanmalı, üzr istənilməli, kompensasiya ödənilməlidir. Amma bizim gördüyümüz o oldu ki, Rusiya heç birini etmədi və etmədiyi az deyilmiş kimi müxtəlif deputatlar, media nümayəndələri, bloqerlər vasItəsilə ittihamlar səsləndirildi və bu ittihamların əsas məqsədi Azərbaycanın mövqeyinə təsir etməkdir. Bizim mövqeyimiz haqlıdır".
Bu sözləri Milli Məclisin deputatı Ceyhun Məmmədov BiG.AZ-a müsahibəsində "Rus Evi" nin bağlanmasına münasibət bildirərkən deyib.
Deputat həmçinin Azərbaycan-Ermənistan, Azərbaycan - Fransa münasibətləri ilə bağlı sualları cavablandırıb.