Bu il 12 xalı Safura elan edəcək
Bu il Avroviziyada Azərbaycanın adından xalları açıqlayacaq sima bəlli olub.
OLAY yazır ki, bu barədə İTV məlumat yayıb. Bildirilib ki, bu il 12 xalı təmsilçimiz Safura Əlizadə elan edəcək:
"Avroviziya 2025-in finalında Azərbaycan adından xalları Safura Əlizadə elan edəcək 69-cu Avroviziya Mahnı Müsabiqəsinin final mərhələsində Azərbaycan adından xalları məşhur ifaçı Safura Əlizadə elan edəcək. Müsabiqənin ən həyəcanlı anlarından biri sayılan xalvermə mərasimində Safura Azərbaycan münsiflərinin səslərini canlı yayımda təqdim edəcək. Safuranın bu dəfə xal təqdimatçısı qismində Avroviziya səhnəsinə qayıdışı onun bu müsabiqə ilə bağlarını və sənət yolunda sabitliyini nümayiş etdirir".
Qeyd edək ki, bu, Safuranın bu rolda ilk çıxışı deyil – o, 2010 və 2011-ci illərdə də Azərbaycan adından xalları təqdim etmişdi.
Xatırladaq ki, Safura 2010-cu ildə Norveçin Oslo şəhərində keçirilən 55-ci Avroviziya Mahnı Müsabiqəsində "Drip Drop" adlı mahnısı ilə 5-ci yerə layiq görülmüşdü. Bu il müsabiqə İsveçrənin Bazel şəhərində keçirilir və Azərbaycanı "Mamagama" qrupu "Run with u" mahnısı ilə təmsil edir. Final mərhələsi 17 may 2025-ci ildə keçiriləcək və milyonlarla tamaşaçı bu həyəcanlı anlara canlı şahid olacaq.