Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski rusların Avropa ölkələrindən qovulması ilə bağlı səsləndirilən açıqlamaları kəskin tənqid edib. xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, Zelenski onun adından yayılan bu cür bəyanatları "əxlaqsızlıq" adlandırıb və belə çağırışların qəbuledilməz olduğun
12:16 150 ABŞ yüksək səviyyəli danışıqlardan əvvəl İrana hərbi təzyiqi artırır
ABŞ ordusu Cenevrədə İranla planlaşdırılan danışıqlardan əvvəl Yaxın Şərqdə hava və dəniz qüvvələrinin əhəmiyyətli dərəcədə artırılmasını davam etdirir. BİG.AZ CNN-ə istinadən xəbər verir ki, məsələ ilə tanış olan çoxsaylı mənbələr CNN-ə bildiriblər ki, hissələr həm Tehranı qorxutmaq, həm də nüvə proqram
10:51 158 Bank filialları hədəfdə - naməlum şəxslər 14 seyf qutusunu ələ keçirdi
11:17 166 Televiziyalar sosial şəbəkələrə uduzur? Aparıcıların YouTube seçimi müzakirə yaradır - MEDİA EKSPERTİNDƏN AÇIQLAMA
11:42 161 Avtomobil bazarında nələr baş verir? - İqtisadçı maraqlı rəqəmləri açıqladı
"Azərbaycan iqtisadiyyatı "çox qəribə məfhumdur" və bunun əsas səbəbi ölkə iqtisadiyyatının sistemli şəkildə araşdırılmamasıdır. Ümumi iqtisadi qanunlar bütün ölkələr üçün eynidir, lakin bölgələr üzrə iqlim, yerli resurslar və digər amillər fərqlər yarada bilər. Məsələn, Azərbaycanda nef
16.02.2026 337 Nikol Paşinyanla Anna Akobyan ayrıldı
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanla həyat yoldaşı Anna Akobyanın vətəndaş nikahı sona çatıb. Qaynarinfo xəbər verir ki, bu barədə Akobyan "Facebook" yazıb. "Əziz həmvətənlərim,. Sizə bildirmək istəyirəm ki, baş nazir Nikol Paşinyanla vətəndaş nikahım sona çatdı. Hər kəsdən bu mövzud
10:25 411 Azərbaycan-Serbiya əlaqələri yüksələn xətt üzrə inkişaf edir
Azərbaycan-Serbiya əlaqələri ildən-ilə uğurla inkişaf edir, münasibətlərimiz strateji tərəfdaşlıq, dostluq, qarşılıqlı hörmət prinsiplərinə əsaslanır. Azərbaycan Serbiyanın, Serbiya Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü suverenliyini və sərhədlərin toxunulmazlığını dəstəkləyir. Siyasi dialoqun yüksək səviyyəd