Sumqayıt-Bakı ekspress qatarında şok görüntülər: sərnişinlər ayaqüstə qaldılar - FOTOLAR
Sumqayıt-Bakı ekspress qatarında şok görüntülər: sərnişinlər ayaqüstə qaldılar - FOTOLARBu gün Sumqayıt şəhərindən yeni qrafiklə saat 07:48-də Bakı istiqamətinə hərəkət edən ekspres qatarında böyük sıxlıq yaranıb. Sərnişinlər ayaq üstə qalıb və böyük narahatlıq keçirib.
AFN.az-a məsələ ilə bağlı məlumat verən sərnişinlərin sözlərinə görə, Sumqayıt stansiyasından qatara minəndə dispetçerlər bildirib ki, qarşı vaqonda boş yerlər var: "Təsəvvür edin ki, əslində isə boş yerlər dedikləri ayaqüstü yerlər imiş. Bu sıxlıq Xırdalan və Biləcəri stansiyalarında pik həddə çatdı".
Məlum olub ki, qatarın vaqonlarının sayı xeyli azaldılaraq 11-dən 7-yə endirilib: "Özü də bunu məhz həftənin əvvəli, bazar ertəsi ediblər. Maraqlıdır ki, buna qədər vaqon sayındakı qeyri-stabillik əsasən cümə günləri və bayramlar öncəsi olurdu. Daha əvvəl Sumqayıt sakinlərinə qarşı bu haqsızlığa rayonlara səfər edənlərin say çoxluğu, yüksək tələbatla haqq qazandırırdılar. Bəs bu gün - həftənin əvvəli nə baş verdi?
Ümumiyyətlə, nə üçün istədikləri vaxt vaqon sayını azaldıb bölgələrə hərəkət edən qatarlara qoşmalıdırlar?! Məgər Sumqayıtdan Bakıya hərəkət edənlər pulunu ödəyib rahatlıq istəyən sərnişinlər deyil? Və nə üçün öncədən birdəfəlik elan edilmir ki, məsələn, ekspres qatarında vaqonlar azalacaq, daha 7 vaqon olacaq, agah olun! Sərnişinlər bunu əvvəldən bilib ya Pirşağı qatarına minmək üçün yeraltı keçid istiqamətində hərəkət etsinlər, yaxud vağzala gəlmə zamanlarını digər reyslərə uyğun planlasınlar".
Axı "Bakı şəhərində və ətraf ərazilərdə nəqliyyat infrastrukturunun təkmilləşdirilməsinə dair 2025–2030-cu illər üçün Dövlət Proqramı"nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı var. Bu sərəncamdan irəli gələn böyük işlər və məsuliyyətli fəaliyyətlər gözlənilir. Amma beləmi? Qazancınızı, rentabelli çalışmaq istəklərinizi normal qarşılayırıq, amma insanların rahatlığını da düşünün, cənablar!"
Məsələ ilə bağlı qarşı tərəfin mövqeyini işıqlandırmağa hazırıq.
Sumqayıt-Bakı ekspress qatarında şok görüntülər: sərnişinlər ayaqüstə qaldılar - FOTOLARSumqayıt-Bakı ekspress qatarında şok görüntülər: sərnişinlər ayaqüstə qaldılar - FOTOLARSumqayıt-Bakı ekspress qatarında şok görüntülər: sərnişinlər ayaqüstə qaldılar - FOTOLAR