"Kaş ki, valideynlər dünyasını dəyişməzdi"
"Ən yaxın rəfiqəm anam idi. Ürək sözlərimi ona deyirdim. O gedəndən sonra özümü çox tək hiss etdim. Qızım olanda onunla bağlandım həyata. Anamın mənə verdiyi sevgini indi ona verirəm".
Axşam.az xəbər verir ki, bu sözləri Xalq artisti Məleykə Əsədova aparıcı Fəxriyyə Lilparın verilişində qonaq olarkən deyib. O, dünyasını dəyişən anası Mahinur Əsədovadan danışaraq kövrəlib:
"Anaların qədrini var olanda, yanınızda olanda bilin. Bir gün yaranan bir gün gedir. Gecələr tək qalanda o qədər olub ki, "Kaş bunu anama deyərdim" deyə, düşünmüşəm. Anam ürəyindən xəstə idi. Hamı bilir mən ona nələr etmişəm. Anaya baxmaq borcumuzdur. Hətta etdiklərim azdır. Kaş ki, indi yanımda olardı. Anamın etdiklərini ona ödəyə bilmədim. İndi bir uşağı böyütmək çətindir. O vaxt dörd uşağa birdən baxırdılar. Sevgi də veriblər, dərslərimizlə də maraqlanıblar. İndi isə uşağa müəllim, evə köməkçi tuturuq yenə də vaxt çatmır. Kaş ki, valideynlər dünyasını dəyişməzdi".