Ferhat Göçer Volkan Konakın ölümü ilə bağlı açıqlama verdi
Ferhat Göçerin Volkan Konakın ölümü ilə bağlı açıqlaması gündəm mövzusu olub. türk mediasına istinadən xəbər verir ki, Göçer, "Həm otel, həm də hökumət rəsmilərinə dəfələrlə xəbərdarlıq etmişəm ki, belə gecələrdə infarkt zamanı peşəkarcasına müdaxilə etmək üçün CPR komandası olmalıdır. Peşəkar komandanı
11:39 181 Polşa və ABŞ arasında 2 milyard dollarlıq müqavilə imzalanıb
Polşa ABŞ ilə 2 milyard dollarlıq Patriot müqaviləsi imzalayıb. xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, saziş maddi-texniki dəstək, texniki xidmət və təlim elementlərini əhatə etməklə Polşanın hava hücumundan müdafiə potensialını gücləndirmək məqsədi daşıyıb. Qeyd edək ki, regional təhlükəsizlik təhdidlərin
12:07 101 Ermənistan Azərbaycan dilində danışan gəncə cinayət işi açdı
Ermənistan İrəvanda Azərbaycan dilində danışaraq video çəkən türkiyəli gəncə qarşı cinayət işi açıb. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan Milli Təhlükəsizlik Xidmətinin rəhbəri Armen Abazyan "Joxovurd" nəşrinin müxbirinə bildirib. Abazyan ətraflı məlumat verməyib, o
31.03.2025 513 Paytaxtın Bakıdan köçürülməsinə nə qədər vəsait lazımdır? - AÇIQLAMA
"Paytaxtın köçürülməsilə bağlı müxtəlif rəsmi şəxslər tərəfindən təkliflər səsləndirilməkdədir. Ən qəribəsi isə işğaldan azad edilmiş ərazilərdəki, şəhərlərin təklif edilməsidir". Ölkə.az xəbər verir ki, bu fikirləri iqtisadçı ekspert Eldəniz Əmirov deyib. Onun sözlərinə görə, paytaxtın köçürülməs
11:34 231 Həccə gedənlərə ŞAD XƏBƏR
Həcc ziyarətinə getmək üçün sənəd qəbulunun müddəti aprelin ortalarına kimi uzadılıb. xəbər verir ki, bunu APA-nın sorğusuna cavab olaraq Həcc elektron sisteminin rəhbəri Vüsal Cahangiri deyib. Qeyd edək ki, bir nəfər üçün ziyarət paketinin qiyməti 5950 ABŞ dolları təşkil edir. Ziyarət vahid formad
11:30 174 MŞ: "Döyçe Velle"nin yayımladığı sənədli film jurnalistika prinsiplərinə ziddir
"Azərbaycan Mətbuat Şurası Almaniyanın "Döyçe Velle" (Deutsche Welle) platformasında Azərbaycan və Ermənistan arasındakı münaqişə ilə bağlı yayımlanmış sənədli filmi jurnalistika prinsiplərinə zidd hal kimi qiymətləndirir, media qurumunun anti-Azərbaycan dəst-xəttindən təəssüfləndiyin
31.03.2025 235 Mövqelərimiz yenidən atəşə tutuldu (RƏSMİ)
Martın 31-i saat 17:00-dan aprelin 1-i saat 04:45-dək Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Basarkeçər və Gorus rayonlarının Zərkənd, Zod, Aşağı Şorca, Yuxarı Şorca, İstisu, Xanazax və Xəznəvar yaşayış məntəqələri istiqamətlərində yerləşən mövqelərindən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini atıcı silahlarda
10:00 174 "Lütfən, öləndə məni dəfn etməsinlər" - İllər öncə vəsiyyət edibmiş
Xəbər verdiyimiz kimi, Şimali Kipr Türk Respublikasında konsert verən türkiyəli sənətçi Volkan Konak səhnədə infarkt keçirdikdən sonra vəfat edib. "Qafqazinfo"nun Türkiyə KİV-ə istinadən məlumatına görə, bunun ardınca müğənninin vəsiyyəti yenidən gündəmə gəlib. Konak vəsiyyətini 2020-ci il
31.03.2025 464 Bu ay bayram tətili olmayacaq
Aprel ayında bayram tətili olmayacaq. Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinə (DƏMX) istinadən xəbər verir ki, ay ərzində 22 iş günü olacaq. Çalışan əhali yalnız həftəsonları istirahət edə biləcək. Qeyd edək ki, ötən aya iki bayram - Novruz və Ramazan bayramları təsadüf etdiyinə görə, şənbə və bazar günlər