Azərbaycanda ZƏLZƏLƏ ilə bağlı SON DƏQİQƏ açıqlaması
"Son günlər Azərbaycanda baş verən zəlzələlərin sayı artıb. Elə vaxt olur ki, bir gündə 80-dən çox təkan baş verir. Onların hamısı zəif hiss olunanlardır".
Bunu Musavat.com-a açıqlamasında AMEA nəzdində Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin baş direktoru Qurban Yetirmişli deyib.
O bildirib ki, bu təkanların hansısa bir təhlükəsi yoxdur:
"İnsanlar belə şeydən narahat olmasınlar. Azərbaycanda dağıdıcı gücü 7 və ondan yuxarı bal olan zəlzələ gözlənilmir. Azərbaycanlılar rahat şəkildə əziz bayramlarını qeyd etsinlər".
Qurban Yetirmişli qeyd edib ki, Asiya ölkələrində baş verən yeraltı təkanların ölkəmizə təsiri yoxdur:
"Oradakı dalğaların gücü Azərbaycanda zəlzələ ocağını oyada bilmir. Myanma və Tailand tamamilə başqa tektonik bölgədə yerləşir. Ona görə də ölkəmiz üçün hansısa bir təhlükəsi yoxdur".
Qeyd edək ki, ötən gün Tailand və Myanmada güclü zəlzələ baş verib. Banqkokda zəlzələ nəticəsində ölənlərin sayı 10 nəfərə çatıb, həmçinin 16 nəfərin yaralandığı, 101 nəfərin isə itkin düşdüyü bildirilir. Myanmada isə güclü zəlzələ 1000 nəfərin ölümünə, 2300-dən çox insanın yaralanmasına səbəb olub.
Xəbərlər Baxılıb: 873 Tarix: 29 mart 2025
31.03.2025 322 Xalq artistindən aparıcının qalmaqallı çıxışına SƏRT REAKSİYA: "Danışığını bilməyən ağılsız"
31.03.2025 270 Bakı Təşəbbüs Qrupunun hazırladığı klip Fransada ajiotaj yaradıb
31.03.2025 135 31 Mart soyqırımı: "Ermənilər öz iddialarını bolşevik bayrağı altında reallaşdırıblar"
31.03.2025 162 Nigarın atasız qızlarla bağlı çıxışı araşdırılacaq - Rəsmi
Xəbər verdiyimiz kimi, "Kanal S"in aparıcısı Nigar Fərhad açıqlaması ilə gündəm olub. Axşam.az-ın məlumatına görə, onun efirdə dediyi "Mən oğluma atası olmayan qızı ala bilmərəm" fikri birmənalı qarşılanmayıb. N.Fərhadın fikri sosial şəbəkələrdə sərt tənqid edilib. Məsələ ilə bağl
31.03.2025 598 Tramp Ağ Evdəki 200 illik ağacı kəsdirəcək
Ağ Evin yaxınlığında 200 il əvvəl əkilmiş maqnoliya ağacı təhlükəli vəziyyətdə olduğu üçün kəsiləcək. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, bu barədə qərarı ABŞ Prezidenti Donald Tramp "Truth" sosial şəbəkəsindəki səhifəsində yazıb. "Hər şeyin sonu olmalıdır və bu ağac dəhşətli vəziyyətdədir
31.03.2025 250 Apreldə hava necə olacaq?