Bakıda qadın həbsdəki ərinə narkotik aparmaq istədi
Bakıda qadın həbsdəki ərinə antiperspirant qabının içində narkotik keçirmək istəyib. Bu barədə -a Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar xidmətindən məlumat verilib. Bildirilib ki, əməliyyat aparatının əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində 2 saylı istintaq təcridxanasına psixotrop maddə keçirilməsinin qarşıs
31.03.2025 257 Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyi 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı paylaşım etdi
Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyi 1918-ci il azərbaycanlıların soyqırımı qurbanlarının xatirəsini ehtiramla yad edib. -ın xəbərinə görə, nazirlik 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı "X" hesabında paylaşım edib. "107 il əvvəl erməni quldur dəstələri tərəfindən vəhşicəsin
31.03.2025 207 Volkan Konak qəfil vəfat etdi
Türkiyəli məşhur müğənni Volkan Konak 58 yaşında vəfat edib. "Qafqazinfo"nun məlumatına görə, sənətçinin Şimali Kipr Türk Respublikasında konsert zamanı səhhəti qəfil pisləşib. Mağusa dövlət xəstəxanasına çatdırılan Volkan Konakın həyatını xilas etmək mümkün olmayıb
31.03.2025 249 Sabahdan iş günləri başlayır
Sabahdan Azərbaycanda 12 günlük bayram tətili başa çatır. xəbər verir ki, ölkəmizdə martın 20-dən aprelin 1-dək qeyri-iş günləri idi. Baş nazir Əli Əsədovun Qərarına əsasən, 2025-ci il 27 və 28 mart iş günləri ilə müvafiq olaraq 10 mart və 1 aprel istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilib. Qeyd edə
31.03.2025 240 TƏBİB-dən Sabirabadda ölən körpələrlə bağlı - Açıqlama
TƏBİB Sabirabadda bayram günlərində ölən körpələrlə bağlı məlumat yayıb. xəbər verir ki, məlumatda deyilir:. "Sabirabad Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının nəzdində olan Perinatal Mərkəzə martın 23-də saat 01:20 radələrində 2005-ci il təvəllüdlü 38-39 həftəlik hamilə hospitalizasiya olunub. Zəruri tibb
31.03.2025 377 31 Mart soyqırımı: "Ermənilər öz iddialarını bolşevik bayrağı altında reallaşdırıblar"
31.03.2025 162 Gəncədə evdə su qızdırıcı partlayıb, xəsarət alan var
Gəncədə fərdi yaşayış evində su qızdırıcı partlayıb. "Qafqazinfo" xəbr verir ki, hadisə nəticəsində 1979-cu G.Məmmədova müxtəlif dərəcəli yanıq xəsarətləri alıb. Qadın xəstəxanaya çatdırılıb, vəziyyəti orta-ağır qiymətləndirilir. Faktla bağlı araşdırma aparılır
31.03.2025 319 Bərdədə bədbəxt hadisə: Traktorla qoşqunun arasında CAN VERDİ
Bərdədə bədbəxt hadisə baş verib. xəbər verir ki, rayonun Ləmbəran kəndinin ərazisində Bərdə şəhər sakini 1990-cı il təvəllüdlü Telman Elman oğlu Qədirli "Belarus" markalı traktoru təmir edərkən sürətlər qutusunu neytral vəziyyətə gətirmədən mühərriki işə saldığına görə tanışı, Laçın rayo
31.03.2025 228 Bakı-Sumqayıt qatarının sərnişinlərinin NƏZƏRİNƏ - Sabahdan qrafik dəyişir
Sabahdan "Azərbaycan Dəmir Yolları" (ADY) QSC sərnişin sıxlığının qismən tənzimlənməsi məqsədilə Abşeron dairəvi dəmiryol marşrutu üzrə qatarlar yeni qrafiklə hərəkət edəcəklər. bu barədə ADY-nin yaydığı məlumata istinadən xəbər verir ki, yeni hərəkət cədvəlinə əsasən, Bakı-Pirşağı-Sumqayı