17:00 116 İlon Mask "Starlink"in Azərbaycanda fəaliyyətə başlamasını elan etdi
ABŞ Hökumətinin Effektivliyi Departamentinin (DOGE) rəhbəri, "SpaceX" şirkətinin qurucusu İlon Mask "Starlink" peyk internet xidmətinin Azərbaycanda fəaliyyətə başlaması ilə bağlı paylaşım edib. xəbər verir ki, Mask "Starlink"in qlobal peyk rabitə sisteminin xidmətlərini
15:00 199 Ronaldo və Messi eyni klubda oynayacaq
Səudiyyə Ərəbistanının "Əl-Nəsr" komandasının portuqaliyalı futbolçusu Kriştiano Ronaldo Klublararası Dünya Çempionatı zamanı Lionel Messinin çıxış etdiyi MLS-in "İnter Mayami" klubuna keçə bilər. xarici mediaya istinadla bildirir ki, Ronaldo Mayami komandası ilə qısamüddətli müqavil
14:46 186 Bakıda bahalı maşın diskləri oğurlandı
Bakının Nizami rayonu ərazisində oğurluq hadisəsi olub. Daxili İşlər Nazirliyindən -a verilən xəbərə əsasən, bir nəfərə məxsus 200 manat dəyərində avtomobil diskləri oğurlanıb. Polis əməkdaşları tərəfindən oğurluqda şübhəli bilinən 32 yaşlı V.Əliyev, 31 yaşlı E.Tağıyev və 31 yaşlı S.Ələkbərov saxlanılıb
14:13 161 Türkiyənin vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanı təbrik etdi
Türkiyə Respublikasının Vitse-prezidenti Cevdet Yılmaz Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevaya təbrik məktubu göndərib. AZƏRTAC xəbər verir ki, məktubda deyilir:. "Hörmətli Birinci vitse-prezident,. Zati-alinizin və qardaş Azərbaycan xalqının Ramazan bayramını səmimi-qəlbdə
17:49 70 Myanmada uçmuş binanın dağıntıları altında 90-dan çox insanın qaldığı güman edilir
Myanmanın Mandalay şəhərində zəlzələ nəticəsində dağılmış yaşayış binasının qalıqları altında 90-dan çox insanın qaldığı güman edilir. "Report" xəbər verir ki, bunu Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin nümayəndəsi AFP agentliyinə bildirib. Onun məlumatına görə, xilasedicilər 12 mərtəbəli binanı
15:50 141 Vətəndaşın evini başına uçurdan "Melissa Group"un rəhbəri HƏBS OLUNDU
Qanunsuz söküntü işləri ilə bağlı saxlanılan "Melissa Group" tikinti şirkətinin sahibi Qalib Məmmədova verilən ittiham məlum olub. "Report" xəbər verir ki, Qalib Məmmədova Cinayət Məcəlləsinin 186.2.1 (özgənin əmlakını qəsdən məhv etmə, zərərçəkmişə külli miqdarda zərər vurma) maddəs