Moldova məhkəməsi Qaqauziyanın rəhbəri Yevgeniya Qutsulu 30 sutka müddətinə həbs edib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, bu barədə TASS məlumat yayıb. Belə ki, Yevgeniya Qutsul martın 25-də seçki fondlarının saxtalaşdırılması, qanunsuz maliyyələşdirmə və yalan ifadə vermə işi ilə bağlı 72 saatlığın
28.03.2025 352 İlon Mask "Starlink"in Azərbaycanda fəaliyyətə başlamasını elan etdi
ABŞ Hökumətinin Effektivliyi Departamentinin (DOGE) rəhbəri, "SpaceX" şirkətinin qurucusu İlon Mask "Starlink" peyk internet xidmətinin Azərbaycanda fəaliyyətə başlaması ilə bağlı paylaşım edib. xəbər verir ki, Mask "Starlink"in qlobal peyk rabitə sisteminin xidmətlərini
15:00 170 Boneyrli nümayəndə: "Niderlandın yürütdüyü siyasət dini və mədəni dəyərlərimizi təhdid edir"
"Niderlandın yürütdüyü siyasət Boneyrin dini və mədəni dəyərlərini təhdid edir, fundamental insan hüquqlarını pozur və müstəmləkə təzyiqini gücləndirir". xəbər verir ki, bu barədə "Pueblo Progresivo Uni"nin (Boneyr) katibi Robert Striks Bakıda keçirilən "Kolonializm: milli-din
16:50 59 Sulu qar yağacaq, çaylardan sel keçəcək - Bayram günlərinin HAVASI
Martın 30-31-də Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi, gecə və səhər bəzi yerlərdə arabir duman olacağı gözlənilir. xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Məlumata görə, mülayim cənub-şər
14:45 184 Qazi vəfat etdi
Qəbələdə Vətən müharibəsi qazisi vəfat edib. Qaynarinfo xəbər verir ki, bu barədə sosial şəbəkələrdə məlumat yayılıb. Bildirilib ki, rayonun Aydınqışlaq kənd sakini, Vətən müharibəsi iştirakçısı Nurlan Gündüz oğlu Qasımov uzun sürən xəstəlik səbəbindən vəfat edib
10:32 385 Fransua Benedetti: "Fransa hökuməti xalqımızın mövcudluğunu silmək üçün hər cür cəhd edir"
"Korsika Fransa hökumətinin apardığı siyasət ucbatından öz keçmişindən və bu günündən məhrum olur". xəbər verir ki, bunu Bakı Təşəbbüs Qrupunun təşkilatçılığı ilə keçirilən "Kolonializm: Dini-Milli Kimliyin Silinməsi" adlı beynəlxalq konfransda Korsika Libera partiyasının nümayəndəs