Alsu milyonçu ərinə məhkəmədə uduzdu
Rusiyanın estrada ulduzu Alsu məhkəmədə keçmiş həyat yoldaşı, yəhudi əsilli milyonçu iş adamı Yan Abramova uduzub.
OLAY yazır ki, Moskva məhkəməsi sənətçinin keçmiş ərinin xaricə getməsinə qadağa qoyulması iddiasını təmin etməkdən imtina edib.
Bundan əvvəl 41 yaşlı Alsu iş adamının hərəkətlərinin məhdudlaşdırılmasını tələb edərək, bunu ona olan borc öhdəlikləri ilə izah edib.
"Moskvanın Çertanovski Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Alsu Rəlifovna Abramovanın inzibati iddiası təmin edilmədi", - Moskvanın ümumi yurisdiksiya məhkəmələrinin Telegram kanalı xəbər verib.
Qeyd edək ki, 2024-cü ilin avqustunda rəsmi olaraq boşanan keçmiş həyat yoldaşları indi əmlak bölgüsü ilə bağlı məhkəmədədirlər. Bundan əvvəl 47 yaşlı Abramovun vəkili Aleksandr Dobrovinski bildirib ki, iş adamının keçmiş həyat yoldaşına 2,5 milyard rubl təzminat təklif edib, lakin o, sövdələşmədən imtina edib. Bildirilir ki, müğənni Abramova qarşı bir neçə məhkəmə iddiası qaldıraraq ondan on mülkün verilməsini tələb edib: mətbuata görə, keçmiş həyat yoldaşları Moskvadakı beş otaqlı mənzili, Rublyovkadakı evi, Krımda tennis kortları, tövlələri və teatrı olan daçanı, həmçinin Londonun mərkəzindəki mənzili bölməli olacaqlar.
Keçmiş ər-arvadın iki qız və bir oğlan övladı var.