Sabah 20 dərəcə isti olacaq - 27.03.2025
Azərbaycan ərazisində martın 27-nə gözlənilən hava şəraiti haqqında proqnoz açıqlanıb.
Bildirilib ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Lakin gündüz bəzi yerlərdə qısamüddətli yağış yağacağı ehtimalı var. Cənub-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 5-8° isti, gündüz 12-16° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 764 mm civə sütunu olacaq. Nisbi rütubət 70-80 % olacaq.
Azərbaycanın rayonlarında hava şəraiti əsasən yağmursuz olacaq. Lakin gündüz bəzi yerlərdə arabir yağıntılı olacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə qısamüddətli intensivləşəcəyi, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi ehtimalı var. Bəzi yerlərdə arabir duman olacaq, şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 3-7° isti, gündüz 15-20° isti, dağlarda gecə 0-5° şaxta, gündüz 5-10° isti olacaq.
Xəbərlər Baxılıb: 381 Tarix: 26 mart 2025
Zelenski: "Ukrayna ABŞ-nin hərbi yardımını borc kimi tanımayacaq"
Ukrayna ABŞ-dən aldığı hərbi yardımı borc kimi tanımayacaq. -a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski brifinqdə bildirib. Ukraynanın ABŞ ilə faydalı qazıntılar üzrə yeni saziş layihəsi Kiyevdən 120 milyard dollardan yuxarı bütün yardımları kompensasiya etməyi tələ
28.03.2025 316 Rusiyalı kişi məşhur aktrisaya görə intihara cəhd etdi - Sevgisinə qarşılıq verməyib
50 yaşlı rusiyalı uzun müddət Salma Hayekin hesabına yazıb, hətta "ürəklər" də göndərib, lakin heç bir cavab almayıb. -ın xarici mediaya istinadla xəbərinə görə, Kalininqradda (Rusiya Federasiyası) geniş ictimai rezonansa səbəb olan hadisə baş verib: 50 yaşlı kişi Hollivud aktrisası Salma Hayeki
28.03.2025 477 Bakıda tənha qadının evi ələ keçirilib - İDDİA
Bakıda 67 yaşlı qadın dələduzların qurbanı olduğunu iddia edir. Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, Bakı sakini Rüfayət Meybulla qızı Fituhi 8 il əvvəl yaşadığı evi satıb, amma iddia edir ki, onu aldadaraq pulunu verməyiblər. Qadın bildirir ki, alqı-satqı müqaviləsinə imza atdıqdan sonra pul və