Neft Emalı Zavodunun ərazisində baş verən yanğın SÖNDÜRÜLDÜ
Neft Emalı Zavodunun ərazisində baş verən yanğın SÖNDÜRÜLDÜBakı şəhəri, Nizami rayonunda yerləşən Neft Emalı Zavodunun ərazisində baş verən yanğın geniş sahəyə yayılmasına imkan verilmədən, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin qüvvələri tərəfindən tam söndürülüb.
BiG.AZ bu barədə FHN-ə istinadən məlumat verir.
11:35
Bakı şəhəri, Nizami rayonunda yerləşən Neft Emalı Zavodunun ərazisində baş verən yanğın Fövqəladə Hallar Nazirliyinin qüvvələri tərəfindən görülmüş zəruri və təxirəsalınmaz tədbirlər sayəsində genişlənməsinə imkan verilmədən, qısa müddətdə məhdudlaşdırılıb.
BiG.AZ xəbər verir ki, bu barədə FHN məlumat yayıb.
Məlumatda bildirilir ki, hazırda yanğının tam söndürülməsi istiqamətində əməliyyat davam etdirilir.
Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə 05.03.2025-ci il tarixində saat 10:00-da Nizami rayonu, Neft emalı zavodu ərazisindən yanğın baş verməsi səbəbindən çağırış daxil olub.
Bu barədə Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq TƏBİB-dən məlumat verilib.
Bildirilib ki, çağırış ünvanına 3 təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub.
10:31
Bakı şəhəri, Nizami rayonunda yerləşən Neft Emalı Zavodunun ərazisində baş vermiş yanğınla bağlı əraziyə polis əməkdaşları cəlb olunub.
DİN-in Mətbuat Xidmətindən BiG.AZ-a bildirilib ki, polis əməkdaşları tərəfindən ərazi mühafizəyə götürülməklə, bütün zəruri təhlükəsizlik tədbirləri görülür.
10:17
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Nizami rayonunda yerləşən Neft Emalı Zavodunun ərazisində yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub
BiG.AZ xəbər verir ki, bu barədə FHN Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Dərhal əraziyə Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin qüvvələri cəlb olunublar.
Hazırda yanğınla mübarizə tədbirləri davam etdirilir.