Bakıda 16 nəfərin ölümünə səbəb olan spirtin MARKASI BİLİNDİ
Bakıda 16 nəfərin ölümünə səbəb olan spirtin MARKASI BİLİNDİ22-23 fevral tarixlərində Sabunçu rayonu ərazisində ümumilikdə 15 nəfər etil spirtindən zəhərlənərək ölüb.
BiG.AZ xəbər verir ki, "Qafqazinfo" həmin spirtin hansı marka olduğunu müəyyən edib.
Əldə edilən məlumata görə, bu, "Starlyuks" əmtəə nişanı adı altında satılan gigiyenik vasitədir. O da məlum olub ki, sözügedən markanın lisenziyası belə yoxdur və bu məhsulun apteklərə satışı əldən həyata keçirilir.
Digər maraqlı məlumat ondan ibarətdir ki, 15 nəfərin ölümü ilə bağlı rəsmi xəbər yayıldıqdan sonra, bu və buna bənzər lisenziyası olmayan spirtlərin apteklərdə satışı dayandırılıb. Bu barədə aptek rəhbərləri işçilərə göstəriş verib.
Sabunçu rayonu ərazisində, konkret "Sabunçu bazarı" deyilən yerdə yerləşən apteklərdə ən çox satışı həyata keçirilən texniki spirt isə "Starlyuks"dur. Hansı ki, bunu ən çox alanlar tüfeyli həyat tərzi sürənlərdir. Həmin şəxslər bu spirtə su qataraq onu qəbul edirlər. Baxmayaraq ki, üzərində qəbulunun qadağan olması ilə bağlı məlumat qeyd olunub.
Qeyd edək ki, apteklər bu məhsulu 33-35 qəpiyə alıb müştəriyə 50 qəpiyə satır.
Xatırladaq ki, Sabunçudan sonra eyni səbəbdən daha bir nəfərin - Suraxanı rayonu Əmircan qəsəbəsində yerləşən evdə 1964-cü il təvəllüdlü Asif Akşurinin meyiti tapılıb. Məlumata görə, A.Akşurin dostunun evində spirt qəbul edib. Bununla da, son 3 gündə bu məhsulu içərək ölənlərin sayı 16-ya çatıb.
Bakıda 16 nəfərin ölümünə səbəb olan spirtin MARKASI BİLİNDİ17:32
Bakının Sabunçu rayonunda spirtli içkidən zəhərlənərək ölən daha üç nəfərin kimliyi məlum olub.
BiG.AZ Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, onlardan ikisi qadın, biri isə kişidir: