Əsəd rejimi qətliamlarını dünyaya çatdıran şəxsin kimliyi məlum oldu
Əsəd rejimi qətliamlarını dünyaya çatdıran şəxsin kimliyi məlum olduƏsəd rejiminin həbsxanalarındakı işgəncə və ölümləri üzə çıxaran, sənədləri dünyaya sızdıran kod adı "Sezar" olan Fərid əl Mezhan bildirib ki, öldürülən məhbusların fotoşəkillərinin çəkilməsi əmri ən yüksək vəzifəli şəxslərdən gəlib.
BiG.AZ türk mediasına istinadən xəbər verir ki, Əsəd rejiminin işgəncə və qətllərini əks etdirən 55 min fotoşəkili sızdıran kod adı Sezar olan hərbi fotoqraf Fərid əl Mezhan ilk dəfə Əl-Cəzirə sənədli filmində üzü və adı ilə görünüb.
Əsəd rejimi dövründə həbsxanalarda məhbuslara qarşı törədilən cinayətləri ifşa edən, ilk dəfə real səsi və imici ilə ekranlara çıxan "Sezar" ləqəbli hərbi polis məmuru Mezhan verdiyi müsahibədə "gündə 10-15 nəfərin öldürüldüyünü, sonra isə bu rəqəmin getdikcə artaraq 50-ni keçdiyini" söyləyib.