Ferdi Tayfur sərvətindən 2 övladına heç nə verməyib - Vəsiyyət açıqlandı
Ferdi Tayfur sərvətindən 2 övladına heç nə verməyib - Vəsiyyət açıqlandıYanvarın 2-də vəfat edən türkiyəli müğənni Ferdi Tayfurun vəsiyyəti açıqlanıb.
Axşam.az xəbər verir ki, mərhum ifaçının var-dövlətinin bir hissəsini müxtəlif vəqflərə bağışladığı ortaya çıxıb. Vəsiyyətdə qızı Tuğçe Tayfur və oğlu Timur Turanbayburtun adının yer almaması isə diqqət çəkib.
Sənətçi Yalovanın Çınarcık səmtindəki 8 villasını LÖSEV-ə (Leykozlu Uşaqlar üçün Sağlamlıq və Təhsil Fondu), Marmaris Beldibisindəki iki, İstanbulun Fatih səmtindəki bir mənzili Darüşşafaka Cəmiyyətinə, Bolunun Mudurnu rayonundakı mənzili isə Türkiyə Silahlı Qüvvələrinə (TSK) bağışlayıb.
Tayfurun digər var-dövləti isə həyat yoldaşı Zeliha Tayfur Bayburt, uşaqları, nəvələri, qardaşı oğulları və ailəsinə verilib. Sənətçinin musiqiləri və onların müəllif hüquqları qızı Nilüfer Turanbayburta qalıb.
Vəsiyyətnamənin açıqlanmasından sonra Tayfurun qızı Tuğçe və oğlu Timur mirasın bölünməsinə etiraz ediblər. Onlar vəsiyyətnamənin ləğvi üçün məhkəməyə müraciət edəcəklərini bildiriblər.
Ailənin digər üzvləri vəsiyyəti qəbul etdiklərini açıqlayıblar. Tayfurun həyat yoldaşı Zeliha "Bu, birlikdə verdiyimiz qərar idi. Buna hörmət edirik" deyə, söyləyib.
Vəsiyyətnamənin ləğvi və mirasın bölünməsi ilə bağlı proseslər aprelin 29-da keçiriləcək iclasda bəlli olacaq.
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl F.Tayfurun yarımadası, körfəzi və 86 mənzili olduğu açıqlanmışdı. Mərhum sənətçinin ümumi 3 milyard lirə dəyərində sərvəti var.