"Rich Life"da dava: Xanım tanışı ilə ad gününə getdi, restorana 7500 manat ziyan vurdu
Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Qara Qarayev prospekti 102 ünvanında yerləşən "Rich Life" restoranında insident törədən şəxsə qarşı məhkəmə qərarı elan edilib.
Qaynarinfo-nun məlumatına görə, 2002-ci il təvəllüdlü, Ağcabədi rayonunda anadan olmuş İntiqam Məmmədova (soyad şərti) qarşı Cinayət Məcəlləsinin 221.2.2-ci (xuliqanlıq - ictimai qaydanı kobud şəkildə pozma, ictimai yerdə başqalarının sakitliyini pozan, zor tətbiqi ilə müşayiət olunan hərəkətlər) maddəsi ilə cinayət işi açılıb və işə məhkəmə baxıb.
İş materiallarına əsasən, İntiqam xanım tanışı V.G. ilə birlikdə həmin restoranda A.D. adlı rəfiqələrinin ad günü məclisində iştirak edib. Təqsirləndirilən şəxs məclis zamanı spirtli içki qəbul etdikdən sonra V.G. ilə mübahisə edib. Restoranın administratoru onu sakitləşdirməyə çalışsa da, İntiqam aqressiv davranaraq restorana məxsus əmlakı dağıtmağa başlayıb.
Belə ki, o, təpiklə bir ədəd 2600 manatlıq "Samsung" və bir ədəd 800 manatlıq JVC markalı televizoru sındırıb. Bundan başqa, əli ilə rəflərdəki içki şüşələrini yerə ataraq sındırıb: