Müğənniyə medal verilməsi gündəm yaratdı - "Necə aldığını açıqlamır"
Müğənniyə medal verilməsi gündəm yaratdı - "Necə aldığını açıqlamır"Müğənni Nigar Rəhimovanın "Vətən Müharibəsi iştirakçısı" medalı ilə təltif edilməsi bir neçə gündür ki, sosial şəbəkələrdə müzakirə mövzusuna çevrilib. Əsasən hərbçilərin təltif edildiyi bu medalın ifaçıya təqdim edilməsi birmənalı qarşılamayıb.
"Qafqazinfo" xəbər verir ki, bu gün hərbi ekspert Ədalət Verdiyev də məsələyə münasibət bildirib.
Onun sözlərinə görə, Nigar Rəhimova özü bu barədə məlumat yaysa da, sonradan tənqidlərə tab gətirməyərək statusunu silib: "Ona bu təltifin hansı hərbi hissədə, hansı qurum tərəfindən və hansı xüsusi xidmətlərinə görə təqdim edildiyini açıqlamır".
Müğənniyə medal verilməsi gündəm yaratdı - "Necə aldığını açıqlamır"Məsələ ilə bağlı Nigar Rəhimovanın köməkçisi bir neçə gün öncə Musavat.com-a açıqlama verib: "Sosial şəbəkələrdə Nigar xanım haqqında artıq-əskik sözlər yazanlar, onun şərəf və ləyaqətini aşağılayanlar qanun qarşısında cavab verəcək. Xanım özü dövlətin qulluğunda xidmətindədir. Hər halda dövlətimiz necə qərar veribsə, elə də addım atılıb. Əlavə suala cavab vermək istəmirik".
Məsələni müzakirəyə çıxaranların çoxu Nigar Rəhimovanı tanımadıqlarını vurğulayırlar. Müğənni ilə bağlı kiçik araşdırma apardıqda onun daha çox şadlıq məclislərində iştirakını əks etdirən videoları ilə qarşılaşdıq. O, eyni zamanda III "Muğam televiziya müsabiqəsi 2011"in iştirakçısı da olub. Sosial şəbəkələrdə yayılan məlumata görə isə N.Rəhimova həm də Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin solistidir.
İfaçı öz yutub kanalında Azərbaycanın müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun qarşısında oxuduğu mahnını da paylaşıb. O, illər əvvəl bu video ilə də gündəmə gəlibmiş.
N.Rəhimova həm də 2020-ci ildə karantin günlərində paytaxtın Yasamal rayonu ərazisindəki yaşayış binalarından birinin sakinləri ilə birlikdə mənzillərin eyvanlarına çıxaraq "Yaşa Azərbaycan" mahnısını ifa edən müğənnilərin arasında olub.
Müğənniyə medal verilməsi gündəm yaratdı - "Necə aldığını açıqlamır"Bəs "Vətən müharibəsi iştirakçısı" medalı kimlərə verilir?
"Vətən müharibəsi iştirakçısı" medalı ilə Azərbaycanın işğal edilmiş ərazilərinin azad olunması uğrunda Vətən müharibəsində iştirak etmiş, aparılan döyüş əməliyyatlarının uğurla nəticələnməsinə töhfə vermiş Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin hərbi qulluqçuları və mülki işçiləri, habelə müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi orqanın (qurumun) ön cəbhədə fədakarlıq göstərmiş əməkdaşları və mülki işçiləri təltif edilir.
Müğənniyə medal verilməsi gündəm yaratdı - "Necə aldığını açıqlamır"Müğənniyə medal verilməsi gündəm yaratdı - "Necə aldığını açıqlamır"Müğənniyə medal verilməsi gündəm yaratdı - "Necə aldığını açıqlamır"Müğənniyə medal verilməsi gündəm yaratdı - "Necə aldığını açıqlamır"