Ermənistanın Azərbaycana qarşı mina siyasəti və təhlükəli nəticələri
Ermənistanın Azərbaycana qarşı mina siyasəti və təhlükəli nəticələri44 günlük Vətən müharibəsi Azərbaycanın qələbəsi ilə başa çatsa da, Ermənistanın apardığı mina müharibəsi bu gün də davam edir və canlar alır. Bu, Ermənistanın Azərbaycana qarşı gizli müharibəsi, terror siyasətinin davamıdır.
Mövzu ilə bağlı BiG.AZ-a açıqlama verən politoloq Elçin Xalidbəyli bildirib ki, Ermənistan və erməni toplumu Azərbaycana və azərbaycanlılara qarşı hər zaman terrorçuluqla məşğul olublar. Bu gün də Ermənistanın Azərbaycana qarşı terror siyasəti davam edir. Bu, Ermənistanın Azərbaycan ərazilərinə milyonlarla mina yerləşdirməsi və Azərbaycana qarşı müharibəni davam etdirdikləri mənasına gəlir. Ermənistan Azərbaycana qarşı mina terroru törətməkdədir. Xüsusilə də rəsmi İrəvanın mina xəritələrini Azərbaycana verməməsi bunun Ermənistan rəhbərliyi tərəfindən dəstəklənən mina terroru olduğunu göstərir:
Ermənistanın Azərbaycana qarşı mina siyasəti və təhlükəli nəticələri"Ermənistanda çoxsaylı terror təşkilatları mövcuddur. Dünyada da erməni terror təşkilatları minlərlədir. Ermənilərin işi xalq olaraq terror təşkilatları qurmaqdan ibarətdir. Bu baxımdan Ermənistan terror təşkilatlarının Azərbaycanda terror aktı törətməyə çalışması o qədər də gözlənilməz deyil. Bu, həmişə mövcud olan təhlükədir. Ancaq Ermənistan anlamalıdır ki, terror fəaliyyətinin dövrü bitib. Bunun ağır nəticələri ola bilər. Azərbaycan qətiyyən növbəti erməni terroruna seyirçi qalmaz və buna olduqca sərt reaksiya verə bilər. Əgər Ermənistanda bu ölkənin gələcəyini düşünürlərsə, Azərbaycana qarşı qətiyyən təxribat törətməməlidirlər. Azərbaycana qarşı törədilən təxribat Ermənistanın özünə böyük zərbə vurması demək olacaq. Bu mütləq bumeranq effekti verəcək. Azərbaycan dövləti və ordusu erməni terrorizminə qarşı ən sərt reaksiya verməkdən çəkinməyəcək. Bu, hətta Ermənistanın mövcudluğunu ciddi şəkildə sual altına qoya bilər. Rəsmi İrəvan ilk növbədə bu barədə düşünməlidir. Ermənistan terror təşkilatlarına başa salmalıdır ki, Azərbaycana qarşı cinayətkar davranışları törətməklə Ermənistanı yox edə bilərlər. Ermənilər normal düşüncə tərzindən çox uzaqdadırlar. Onların anladığı yalan və cinayətkarlıqdır. Onlar bir toplum olaraq terroru dəstəkləyirlər. Əgər terror törətsələr, bunun ağır nəticələrinə də Ermənistan hazır olmalıdır".