Təyyarə ilanlara görə məcburi endi - Səmada ÇAXNAŞMA
Təyyarə ilanlara görə məcburi endi - Səmada ÇAXNAŞMALondonun Qatvik hava limanından Mərakeşə beynəlxalq reysi yerinə yetirən təyyarə salonda ilanların olması iddiası ilə eniş etmək məcburiyyətində qalıb.
Lent.az "The Sun"a istinadla xəbər verir ki, üzərində ilan şəkilli köynək geyinən sərnişin göyərtədə sürünənlərin olduğunu iddia edərək qəfil qışqırıb.
Hadisə şahidləri onun özünü aqressiv apardığını və inamla bəyan etdiyini bildiriblər:
"Təyyarədə ilanlar var! Dərhal yerə enməliyik!".
Sərnişinlərdən birinin dediyinə görə, vəziyyət əvvəlcə gülməli görünsə də, tezliklə təyyarədəki ab-hava həyəcanlı olub. İnsanlar qorxublar və çaşqınlıq içinə düşüblər.
Sonradan məlum olub ki, kişi çox güman ki, psixoaktiv maddələrin təsiri altında olub. Çaxnaşma vəziyyətində o, özünü qeyri-adekvat aparmağa və mövcud olmayan təhlükə yaratmağa başlayıb. Nəticədə pilotlar Portuqaliyanın Faro şəhərinə eniş etmək qərarına gəliblər.
Portuqaliyaya çatan kimi həmin sərnişin artıq uçuş-enmə zolağında polis əməkdaşları tərəfindən qarşılanıb. Göyərtəsində 190 sərnişinin olduğu təyyarə daha sonra uçuşunu davam etdirib və havaya qalxdıqdan 8 saat sonra təhlükəsiz şəkildə Mərakeşə enib.