"İzmir" klinikasında pasiyenti bu hala saldılar-Fotofakt
"İzmir" klinikasında pasiyenti bu hala saldılar-FotofaktBakıda İzmir klinikasında estetik əməliyyat etdirən qadın ağır xəstəliyə düçar olub.
"İzmir" klinikasında pasiyenti bu hala saldılar-FotofaktÖzünü həkim kimi təqdim Sadiq Durmuşov şikayətçinin üzündə qüsürlar yaratdı?
XALQ.AZ-a müraciət edən Bakı sakini Bakdəmirova Nərgiz sosial şəbəkədə estetik prosedurlarla bağlı reklam görərək Nərimanov rayonu, İ.Həsənoğlu 120 ünvanında yerləşən "İzmir klinikası" na müraciət edib. İzmir klinikasında estetik həkim kimi özünü təqdim edən Sadiq Durmuşov 500 manat məbləğində şikayətçini üzgərmə proseduru edib.
Prosedurdan sonra Nərgiz Bakıdəmirova üzündə şiddətli agrılar və şişkinlik olması ilə bağlı Sadiq "doktora" yenidən müraciət edib, Sadiq Durmuşovun ona müəyyən dərmanları qəbul olumasını və agrılar və şişkinlik bir müddət sonra kecəcyini bildirib. Daha sonra "doktor" Sadiqlə və asistenti Minayə adlı xanıla davamlı əlaqə saxlasamda telefon zənglərimə cavab vermədilər.
"İzmir" klinikasında pasiyenti bu hala saldılar-FotofaktŞikayətçi qeyd edir ki, bu günədək üzümdəki yaranan qüsürlar və ödəm olduğu kimi qalıb. Məsələ ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına şikayət olunduqdan sonra Sadiq Durmuşov şikayətçiyə ödədiyi 500 manatı qaytarıb və əlavə 200 manat pul verib ki, şikayət etməsin.Lakin bu günədək Bakdəmirova Nərgiz bildirir ki, üzümdə olan qüsürlar keçməyib və digər həkimlərin bildirdiyinə görə, üzdə sinirə toxunulduğundan qüsürlar yaranıb. Sadiq Durmuşovun apardığı estetik əməliyyatdan sonra məndə ağır fəsadlar qalıb və bu fəsadların düzəlməsi mümkün deyil deyə şikayətçi bildirib. Bununla bağlı tibbi ekspertizasının rəyində qeyd olunub ki, üzün sol tərəfində ödəm, aseptik iltihab qeyd olunur.
"İzmir" klinikasında pasiyenti bu hala saldılar-FotofaktMəsələ ilə bağlı İzmir klinikası ilə əlaqə yaratdıq, klinikadan bildirilib ki,belə pasiyentimiz olmayıb və Sadiq Durmuşov adlı şəxs bizdə işləməyib.
Şikayətlə bağlı Sadiq Durmuşovla əlaqə saxlasaqda o açıqlama vemək istəmədiyini bildirərək telefonunu qapatdı.
XALQ.AZ araşdırma apararaq məlum olmuşdur ki Sadiq Durmuşov Nərimanov rayonu, İ.Həsənoğlu 120 ünvanında yerləşən "İzmir klinikası rəhbəridir və hüquq-mühafizə orqanlarına verdiyi izahatında özü bunu təsdiq edib.
Qeyd edək ki, Sadiq Durmuşovun Səhiyyə Nazirliyinin və Elm və Təhsil Nazirliyinin məlumat bazasında ali tibb təhsil olması barədə məlumat yoxdur həmçinin sertifikasiyası haqqında məlumat mövcud deyil. Dövlət Reyestrində sistemində onunla bağlı heç bir qeyd yoxdur. Yəni o heç bir ali tibbi təhsili, tibbi sertifikata və lisenziyaya malik olmadan estetik prosedur həyata keçirib.
Bəs görəsən İzmir klinikasında həkim olmayan rəhbər necə estetik prosedur həyata keçirir. Bu məsələ isə hüquq-mühafizə orqanlarının işidir.
Qeyd edək ki, məsələ ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarında araşdırma aparılır.
Yazıda adları keçənlərində fikirlərini dərc etməyə hazırıq.