Üç dost Bakının məşhur restoranında yeyib-içib qaçdılar
Bakıda məşhur restoranda yeyib-içdikdən sonra hesabı ödəmədən qaçan edən şəxslər saxlanılıb.
Qaynarinfo-nun məlumatına görə, hadisə Suraxanı rayonu, Qaraçuxur qəsəbəsində yerləşən "Atilla" restoranında baş verib.
Belə ki, aprelin 12-dən 13-nə keçən gecə 2003-cü ildə Rusiyanın Kazan şəhərində anadan olmuş T.R. iki dostu ilə birlikdə sözügedən restorana gələrək oradakı kabinetlərdən birində yeyib-içiblər. Daha sonra T.R. hesabı ödəmədən, həmçinin restorana məxsus 180 manat dəyərində səsgücləndiricini gizlincə götürərək oradan qaçıb.
Onunla birlikdə restoranda olan dostları isə baş verənlərdən sonradan xəbərdar olduqlarını bildirərək restorandan xəbərsiz şəkildə ayrılıblar.
Restoran rəhbərliyinin şikayəti əsasında hər üç şəxs saxlanılıb. Onlardan yalnız T.R. barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 227-ci maddəsi ilə protokol tərtib olunaraq iş məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmədə T.R. özünü təqsirli bildiyini, hadisə zamanı sərxoş olduğunu və səsgücləndiricinin cibində olduğunu unutduğunu qeyd edib. O, 118 manatlıq restoran hesabını ödəmədən 180 manatlıq avadanlığı götürdüyünü və etdiyi əməldən peşman olduğunu bildirib. Həmçinin, səsgücləndiricini geri qaytardığını da əlavə edib.
Məhkəmənin qərarı ilə T.R. İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 227-ci maddəsi üzrə təqsirli bilinib və ona 160 saat ictimai iş cəzası verilib. O, cəza müddətində elektron qolbaqla nəzarətdə saxlanılacaq.