Toyda zəhərlənmə ilə bağlı AQTA araşdırmaya başlayıb, laborator müayinələr aparılır (YENİLƏNİB)
Toyda zəhərlənmə ilə bağlı AQTA araşdırmaya başlayıb, laborator müayinələr aparılır (YENİLƏNİB)Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) bu gecə Bakıda 32 nəfərin toyda zəhərlənməsini araşdırır.
Bu barədə "Report"un sorğusuna cavab olaraq AQTA-dan bildirilib.
Məlumatda qeyd olunub ki, baş verən hadisənin səbəbləri, həmçinin qida zəhərlənməsi olub-olmamasına dair AQTA mütəxəssisləri ilə müvafiq qurumların əməkdaşları tərəfindən araşdırmalara başlanılıb:
"Hadisənin baş verdiyi şadlıq evində istehlaka təqdim edilmiş və baxış zamanı mövcud olan bütün qida məhsullarından nümunələr götürülüb. Bununla yanaşı, işçi masalardan və qida ilə təmasda olan səthlərdən yaxmalar götürülərək laborator müayinələrə təqdim olunub. Hazırda araşdırma davam etdirilir. Araşdırmaların nəticələri ilə bağlı əlavə məlumat veriləcək".
09:29
Dəqiqləşdirilməmiş bakteriyal qida zəhərlənməsi diaqnozu ilə aprelin 19-u gecə 32 nəfər (23 qadın, 9 kişi) Kliniki Tibbi Mərkəzin (KTM) Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım şöbəsinə yerləşdirilib.
Bu barədə "Report"un sorğusuna cavab olaraq KTM-in Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Ruzbeh Məmməd məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, xəstələrə tibbi xidmətlər göstərilib, mədələri yuyulub, infeksionist baxışı olub. Zəruri tibbi xidmətlərdən sonra onların hər biri evə buraxılıb.
09:04
Bakıda toyda baş verən kütləvi zəhərlənmə nəticəsində Kliniki Tibbi Mərkəzə 25 nəfər hospilitizasiya olunub.
Qaynarinfo xəbər verir ki, bunu TƏBİB-in İctimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya departamentinin rəhbəri Zamirə Ədilova deyib.
Onun sözlərinə görə, hazırda həmin şəxslərə müvafiq tibbi yardım göstərilir.
Toyda zəhərlənmə ilə bağlı AQTA araşdırmaya başlayıb, laborator müayinələr aparılır (YENİLƏNİB)Toyda zəhərlənmə ilə bağlı AQTA araşdırmaya başlayıb, laborator müayinələr aparılır (YENİLƏNİB)Toyda zəhərlənmə ilə bağlı AQTA araşdırmaya başlayıb, laborator müayinələr aparılır (YENİLƏNİB)Toyda zəhərlənmə ilə bağlı AQTA araşdırmaya başlayıb, laborator müayinələr aparılır (YENİLƏNİB)