Rahatlığınızı pozan qonşuya qarşı tədbir – Vəkildən açıqlama
Rahatlığınızı pozan qonşuya qarşı tədbir – Vəkildən açıqlamaAzərbaycanda qonşuların səs-küyü problem olaraq qalır – Hüquqi məsuliyyət nədən ibarətdir?
Azərbaycanda insanlar tez-tez qonşuların səs-küyündən şikayətlənirlər. Xüsusilə də bina evlərində yaşayanlar üst qonşuların səsindən ciddi narahatlıq hiss edirlər. Bir çoxları bu haldan narazı olsa da, "öz evində istədiyini edə bilər" düşüncəsi səbəbilə hansı addımları atmalı olduqlarını bilmirlər.
Halbuki, beynəlxalq təcrübədə belə hallara qarşı sərt qaydalar tətbiq olunur və insanlar istirahətlərini pozan səs-küyə qarşı daha həssas yanaşırlar. Azərbaycanda da bu kimi hallara qarşı hüquqi tədbirlər mövcuddur.
Rahatlığınızı pozan qonşuya qarşı tədbir – Vəkildən açıqlamaMövzu ilə bağlı BiG.AZ-a açıqlama verən hüquqşünas Rəşad Əliyev bildirib ki, İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 521-ci maddəsi məişət səs-küyünə görə inzibati məsuliyyət müəyyən edir:
Belə ki, gecə saat 24:00-dan səhər 07:00-dək: