Azərbaycançılığa kin qusanlara qarşı niyə susurlar? "Non Man"lər aktivləşib?..
Azərbaycançılığa kin qusanlara qarşı niyə susurlar? "Non Man"lər aktivləşib?..Son illər ölkəmizdə bəzi məmurların sosial şəbəkələrdə trol dəstəsi, saxta profillərlə platformalarda kimisə ifşa olunması adi hala çevrilib.
Məmurlar bu üslubla vəzifədə olduğu və sonra kı, dönəmlərdə öz gizli əməllərinin ifşa olunmasından, büdcədən oğurladığı vəsaitləri ictimayyətdən gizli saxlaya bilməyiblər. Belə ki xüsusi əməliyyatlar zamanı bir necə fakt aşkara çıxmışdır.
Vəzifədən gedən məmurlar isə daha aktiv şəkildə bu məsələyə önəm verirlər. Vəzifə başında olarkən milyonlarla aldığı rüşvəti qorumaq üçün hər cürə vasitələrdən istifadə edərək,özlərini göydən yerə enmiş bir mələk kimi təqdim etmələrini çox gülünc vəziyyəti yaradır.
Azərbaycançılığa kin qusanlara qarşı niyə susurlar? "Non Man"lər aktivləşib?..Ötən günlərdə saytımızda Bakı şəhər Gömrük İdarəsinin keçmiş rəisi Vüsal Novruzov, Gömrük Komitəsinin keçmiş rəisləri Aydın Əliyev və Səfər Mehdiyev haqqında iddia olunan istinadla yazı dərc olunmuşdur.
Azərbaycançılığa kin qusanlara qarşı niyə susurlar? "Non Man"lər aktivləşib?..Yazıda Gömrük Komitəsinin sabiq sədrləri Aydın Əliyev və Səfər Mehtiyevin vəzifədə olduqları dönəmdə milyonlarla manat vəsaiti ölkəmizdən kənara çıxardıqları, bu pullar hesabına xaricdə, xüsusilə də Türkiyədə özlərinə nəhəng biznes qurduqları ölkə mediasının zaman-zaman gündəmə gətirdiyi həqiqətlərdir. Aydın Əliyevin sədrliyi dönəmində Bakı Şəhər Baş Gömrük İdarəsinin rəisi işləyən Vüsal Novruzovun da ölkədən "pulçıxarma kampaniyası"nda aktiv iştirak etdiyi heç kimə sirr deyil deyə bəhs olunmuşdur. Qeyd olunmuşdur ki, Aydın Əliyev, Səfər Mehtiyev və Vüsal Novruzov üçlüyü Türkiyənin Antalya şəhərindəki turizm və səhiyyə sektoruna da böyük vəsaitlər ayırıb, böyük mülklər və obyektlər əldə edib. İşin ən qəribə və təəsssüf doğuran məqamlarından biri də bu şəxlərin heç birinin dövlətimizin Qarabağda apardığı abadlıq işinə heç bir dəstək verməməsi, bir qəpik də olsun vəsait ayırmamasıdır. Vaxtiylə dövlətdən çırpışdırdıqları pullar hesabına cah-cəlal sahibi olan bu şəxlsər, bu gün Qarabağımızdakı abadlıq işinə kiçik də olsa töhfə verməyi lazım bilmir, bu gün də öz şəxsi gəlirlərini artırmaq haqqında düşünürlər.
Düzdür dövlətimizin qüdrətli olması sərhədləri artıq aşıb, və uzun illərdir ki, inkişafdan geri qalan ölkələrə belə dəstək göstərilir Azərbaycan tərəfindən. Amma bu yazılanlardan ciddi rezonans doguracağını bilərək yenə də özlərini ifşa etməkdən çəkinmirlər ancaq öz şəxsi mənafeylərini və qazancalarının artamsını düşünürlər.
Sosial platformada bu yazıya müxtəlif şərhlər yazılsada br məqamı oxucuların diqqətinə çatdırmaq istərdik. Belə ki, Dövlər Gömrük Komitəsinin keçmiş əməkdaşı gömrük polkovniki olan Cəlal Qurbanov sosial platformada öz hesabından bu yazıya şərh yazaraq bildirib ki: Vüsal kişi oğlu kişidir! Bu sifarişli yazıları yazdıranlar nakişidir!
Azərbaycançılığa kin qusanlara qarşı niyə susurlar? "Non Man"lər aktivləşib?..Bəs görəsən Cəlal Qurbanovun Aydın Əliyevlə,Səfər Mehdiyevlə, Vüsal Novruzla nə əlaqəsi? Keçmiş gömrük polkovnikini niyə bu yazıya görə belə narahatçılıq keçirib?