Deputat oğlu ilə birgə Gülnazı meşədə öldürdü
Rusiyada iki məmur qətl törədib.
Lent.az yerli mediaya istinadla bildirir ki, hadisə Çelyabinsk vilayətində kəndlərin birində baş verib.
Məlumata görə, Rımnikski kənd qəsəbəsinin 47 yaşlı rəhbəri Dmitri Rudskinin məktəb illərindən sinif yoldaşı Gülnaz Valeyevaya qarşı güclü antipatiyası olub. Zaman keçdikcə aralarındakı münasibətlər getdikcə gərginləşib. Rudski qadını dəfələrlə döyəcəyi ilə hədələyib. Qadın da öz növbəsində polisə müraciət edib.
Fevralın 24-nə keçən gecə Rudski özü ilə yerli şuranın deputatı Aleksandr Brukhal və oğlu Andreyi götürərək Gülnazla növbəti məhkəmə prosesinə gedib. O, avtomobillə Valeyevanın üstündən keçməyə cəhd edib, bundan sonra kişilər onu avtomobilin baqajına qoyaraq, rayon mərkəzindən 30 kilometr məsafədən Morozovka kəndinə aparıblar. Orada qadını işgəncə ilə öldürüblər.
Hər üçü cinayət törədildikdən dərhal sonra saxlanılıb və günahlarını etiraf ediblər. Onlara qarşı "Oğurluq" və "Bir qrup şəxs tərəfindən xüsusi amansızlıqla törədilmiş adam öldürmə" maddələri ilə cinayət işi açılıb.