Bricit Makron kişi olaraq doğulsaydı necə görünərdi?
Amerikalı jurnalist Kendis Ovens Fransanın birinci xanımı Bricit Makronun əslində kişi olaraq doğulduğunu iddia edən məlumatlar yayıb. Ovensin əsas arqumentlərindən biri ondan ibarətdir ki, Bricitin uşaq vaxtına aid çox az fotoşəkli mövcuddur. Emmanuel Makronun həyat yoldaşı barədə bu cür şayiələr 2021-ci ildən bəri yayılır.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, bu barədə News.ru yazır.
Ovens həmçinin iddia edir ki, ictimaiyyətə açıq olan fotoşəkillər də saxtadır. Jurnalist qeyd edir ki, Bricit Makron əslində onun qardaşı Jan-Mişel Tronye ola bilər. Amerikalı jurnalistə görə, o, 1961-ci ildə bacısının şəxsiyyətini özününküləşdirib.
Bundan əlavə, jurnalist "Closer" jurnalında dərc olunmuş məqaləyə diqqət çəkib. Məqalədə deyilir ki, madam Makron Parisdə yerləşən ABŞ klinikasını ziyarət edib. Materialda bildirilirdi ki, Bricit sadəcə kosmetik əməliyyat keçirib. Lakin bu məlumatlar üzə çıxanda isə xanım öz şəxsi həyatına müdaxiləyə görə çox əsəbiləşib.
Ovens bu əməliyyatı cərrah Patrik Büinin həyata keçirdiyini ehtimal edir. Fransada o, feminizasiya plastikası üzrə mütəxəssis kimi tanınır. Kişilərin transgender keçidi üçün üz cizgilərini yumşaltmaq məqsədilə ona müraciət edirlər.
Məlumdur ki, madam Makron şokolad istehsalçısı və şirniyyat mağazaları şəbəkəsinin sahibi Jan Tronyenin varlı ailəsində anadan olub. Bricit altı uşağın ən kiçiyi olub. Bankir Andre-Lui Ozierlə ilk evliliyindən Fransa birinci xanımının üç övladı dünyaya gəlib. Hazırda Fransa liderinin həyat yoldaşının yeddi nəvəsi var.
Süni intellekt vasitəsilə Bricit Makronun kişi versiyasının təsvirləri yaradılıb.