"Uzbekistan" restoranı dadlı yeməkləri və zövqverici interyer dizaynı ilə məşhur idmançılarımızı da valeh etdi - VİDEO
Bir neçə ay öncə fəaliyyətə başlayan, görünüşü və ləzzətli yeməkləri ilə hər kəsin sevimli məkanına çevrilən "Uzbekistan" restoranı birinciliyini qorumağa davam edir. Təkcə Özbəkistanın deyil, milli və Avropa mətbəxinin ən ləziz yeməklərini məhz "Uzbekistan" restoranında dada bilərsiniz. Restoranın rahat və zövqverici interyer dizaynı sizə əsl istirahət hissini yaşadacaq, səmimi, gülərüz personalı isə öz evinizdəki rahatlığı hiss etdirəcək.
Bir çox məşhurlar kimi Olimpiya və Avropa Çempionu Zəlim Kotsoyev və onun müəllimi, Dünya və Avropa çempionu, dəfələrlə beynəlxalq turnirlərin qalibi olan Elxan Məmmədovun da seçimi "Uzbekistan" restoranı oldu.
Zəlim Kotsoyev "Uzbekistan" restoranında dadlı təamlardan daddığını və çox bəyəndiyini bildirib:
"Bu gün "Uzbekistan" restoranın qonağı olduq. Həm məkanı, həm də yeməklərini çox bəyəndim. Yeməklərin porsiyası doyumlu, restoranının personalı isə gülərüz və çox mehribandır. Bakıda belə bir gözəl məkanın olması sevindiricidir. Əminəm ki, fərah, geniş ve eleqant interyeri ilə "Uzbekistan" restoranı qısa müddət ərzində dillərə dastan olacaq. Çünki bu məkanı seçən qonaqlar həm Özbəkistan və milli, Avropa mətbəxinin ən ləziz yeməklərini dadacaq, həm də məkanın parlaq rəngləri, incə detallar arasında özünü mükəmməl hiss edəcək. Xüsusilə də Əsl Özbək aşının və Samsanın vurğunu olacaqlar. Məclislərinin daha maraqlı keçməsini istəyirlərsə və ciblərinə uyğun məkan axtarırlarsa "Uzbekistan" restoranı ən doğru seçimdir".
Elxan Məmmədov söyləyib ki, "Uzbekistan" restoranı Özbəkistan, milli və Avropa mətbəxinin ən dadlı təamlarını özündə birləşdirən möhtəşəm məkandır:
"Restorana ilk daxil olanda özümü bir anlıq Özbəkistanda hiss etdim. Restoranın ümumi konsepti, üslubu və dizaynı möhtəşəmdir. Ən önəmlisi isə digər restoranlardan fərqli olaraq yeməklərin porsiyası doyumlu və qiymətləri isə olduqca münasibdir. Mən "Uzbekistan" restoranını çox bəyəndim və hər kəsə bu məkanı ziyarət etməyi, buradakı ləziz təamlardan dadmağı məsləhət görürəm".
Qeyd edək ki, "Uzbekistan" restoranında şənbə-bazar günləri sərfəli, ləzzətli, bol çeşidli səhər yeməyi setlərini qonaqlarına təqdim edir. Bundan əlavə şənbə-bazar 19:00 dan sonra canlı musiqi sədaları altında ailənizlə birlikdə gözəl istirahət edə və restoranımızın aşpazlarının hazırladığı ləziz təamlardan dada bilərsiniz.