Türkiyədə rus və ukraynalı futbolçular arasında dava düşdü
Türkiyədə rus və ukraynalı futbolçular arasında dava düşdüTürkiyənin "Royal Seginus" otelində rus və ukraynalı futbolçular arasında dava düşüb.
BiG.AZ rus mətbuatına istinadən xəbər verir ki, mübahisə Yaroslavl klubu "Şinnik"inin futbolçuları ilə "Minay"ın idmançıları arasında olub.
Bildirlib ki, indi "Şinnik" Antalyada üçüncü qış düşərgəsini keçirir. Rusiya klubu artıq bu hadisə ilə bağlı rəsmi açıqlama hazırlayır. "Şinnik"in mətbuat xidmətindən bildiriblər ki, o, tezliklə dərc olunacaq.
Rusiya KİV Türkiyə mətbuatına istinadən yazır ki, münaqişəni ukraynalı futbolçular başlayıb. Guya onlar Yaroslavldakı "Şinnik"in direktorundan Ukraynanın himnini oxumağı xahiş ediblər və daha sonra liftdə rusiyalını döyüblər. Lift təyin olunmuş mərtəbəyə çatanda artıq liftdəkiləri zərərçəkənin onu müdafiə etməyə gələn yoldaşları gözləyirdilər. Nəticədə kütləvi dava olub. Otel işçiləri polis və təcili yardım çağırmağa məcbur olub.