Zəlzələ zamanı pərdəni eyvana bağlayaraq tullandı - FOTO
Türkiyədə Kahramanmaraşda 7,7 və 7,6 bal gücündə 2 şiddətli zəlzələdən sonra dağıntıların yaşandığı vilayətlərdən biri də Hatay olub. Hatayda ailəsi ilə birlikdə yaşadığı 6 mərtəbəli binanın 3-cü mərtəbəsindən Fahreddin Osmanca adlı şəxs balkondan pərdəni bağlayaraq tullanıb.
BiG.AZ türk mətbuatına istinadən xəbər verir ki, zəlzələ fəlakətinə tuş gələn adam yaşadıqlarını belə izah edib:
"Evdə pərdəni bağlayıb ondan tutunaraq enən zaman sürüşüb 30 metr uzaqdan betona çırpıldıq. Qışqırıqlar qulaqlarımdadır. Bir saatdan çox huşumu itirdim. Üzüm bütün qan olduqda qızımın nəfəs aldığını gördüm. Köməyimə qonşum gəldi. Qızımı götürdü. Həyat yoldaşım arxamca tullandı. Yağışda islandıq. Allaha sığındım. Allahın sevimli bəndələri bizi od qalayıb bizi donmaqdan xilas etdi. İskenderundan gələn ailəm bizi Ankaraya apardı. Etlik Şəhər Xəstəxanasında 3 gün müalicə aldım. Hər saniyə dövlətimizin bir qurumu gəlirdi. Onurğamda, qolumda və qabırğalarımda çatlar, xırda sınıqlar var. Dincliyi bol etməyə diqqət yetirdiyim evim uçdu".
Qeyd edək ki, Fahreddin Osmanca Xeyriyyə Fondunun Bölgə Rəhbərliyinin əməkdaşı olub.