Hande Erçelin bacısı zəlzələdən sağ çıxan uşağı övladlığa götürəcək
Hande Erçelin bacısı zəlzələdən sağ çıxan uşağı övladlığa götürəcəkMəşhur türkiyəli aktrisa Hande Erçelin bacısı bloger Gamze Erçel ölkədə baş verən zəlzələdən sonra sağ qalan uşağı övladlığa götürəcəyini açıqlayıb.
BiG.AZ "Starhit"ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə aktrisanın yaxınları məlumat veriblər.
Gamzenin əri Caner Yıldırım bildirib ki, cütlük zəlzələ fəlakəti zamanı ailəsini itirən uşağı böyütməyə hazır olduqlarını bildirərək səlahiyyətli orqanlara müraciət edib.
"Xəbərdarlıq: Müraciətiniz yaşadığınız şəhərdəki Regional Ailə və Sosial Xidmətlər İdarəsi tərəfindən baxılacaq. Müraciətiniz daxil olduqdan sonra müvafiq şöbəmiz sizinlə əlaqə saxlayacaq", - deyə aktrisanın bacısı və ərinə cavab məktubunda bildirilib.
"Həyat yoldaşımla belə qərara gəldik. Uşağa ailə olmaq üçün müraciət etmişik. Çətin və uzun proses olacaq, dərhal cavab olmayacaq. Amma biz bunu etmək qərarına gəldik və əgər bu məqsədəuyğun olarsa, əlimizdən gələni edəcəyik" - C.Yıldırım qərarını açıqlayıb.
Qeyd edək ki, cütlüyün 2 yaşında Mavi adlı bir qızı var. Keçən ilin mart ayında uşaqda xərçəng aşkarlanıb və hazırda o, müalicə alır.