Azərbaycanın xarici ölkələrdəki səfirləri və beynəlxalq təşkilatlardakı nümayəndələrinin maaşı artırılır
Azərbaycanın xarici ölkələrdəki səfirləri və beynəlxalq təşkilatlardakı nümayəndələrinin maaşı artırılırAzərbaycanın xarici ölkələrdəki səfirləri və beynəlxalq təşkilatlardakı nümayəndələrinin maaşı artırılır.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu, Prezident İlham Əliyevin "Sosial sığorta haqqında", "Diplomatik xidmət haqqında" qanunlarında və Vergi Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi barədə" qanunun tətbiqi və "Diplomatik xidmət haqqında" qanunun tətbiq edilməsi barədə", "Diplomatik xidmət haqqında" qanuna əlavələr və dəyişikliklər edilməsi barədə" qanununun tətbiq edilməsi haqqında" fərmanlarında dəyişikliyi təsdiqləməsi ilə mümkün olub.
Fərmana əsasən, Azərbaycan Respublikasının fövqəladə və səlahiyyətli səfirlərinin, Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq təşkilatlar yanında daimi nümayəndələrinin dövlət məvacibi Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin təminedici idarə rəisinin aylıq vəzifə maaşından, aylıq vəzifə maaşına əlavələrdən (ən yüksək olanı tətbiq edilməklə) və aylıq vəzifə maaşının 25 faizi məbləğində mükafatdan ibarətdir.