Klopp "100-lər klubu"na qoşuldu
"Liverpul"un baş məşqçisi Yurgen Klopp Çempionlar Liqasının "100-lər" klubuna qoşulub.
Turnirin 1/8 finalında Madrid "Real"ına qarşı 1/8 final matçı (2:5) onun üçün 100-cü olub. Klopp bu saya çatan 8-ci mütəxəssisdir. 55 yaşlı çalışdırıcı "Liverpul"u 64, Dortmund "Borussiya"sını 36 ÇL matçına çıxarıb.
Turnirin Çempionlar Liqası adlandırılmağa başlandığı 1992-ci ildən bu yana ən yüksək göstərici "Mançester Yunayted"in sabiq baş məşqçisi Ser Aleks Ferqyusona məxsusdur – 202 oyun. Hazırda "Real"ın "sükançı"sı olan Karlo Ançelotti 186 matçla ikinci, uzun illər "Arsenal"da işləmiş Arsen Venger 184 görüşlə üçüncüdür.
"100-lər klubu"nda Pep Qvardiola (155 oyun), Joze Mourinyo (145 oyun), Mirça Luçesku (115 oyun) və Massimiliano Alleqri (100 oyun) də var.(oxu.az)
Turizm Baxılıb: 8318 Tarix: 25 fevral 2023
De Yonq: "Messi hər zaman ən yaxşıdır"
"Barselona"nın hücumçusu Frenk de Yonq Lionel Messini dünyanın ən yaxşı futbolçusu adlandırıb. "Mən onu demək olar ki, futbolun bütün aspektləri üzrə dünyanın ən yaxşı futbolçusu hesab edirəm. Məşq etdiyimiz hər şeydə - sonlandırma, mövqe oyunu, nə olur olsun hər şeydə ən yaxşı idi. Onunl
20.02.2022 7861 Acun Ilıcalının sahib olduğu klubun oyununa Türkiyə bayrağının buraxılması qadağan edilib
05.01.2025 1477 Azərbaycanın FIFA referisi: "Arzum mundialın final mərhələsinə təyinat almaqdır"
"Arzum dünya və Avropa çempionatlarının final mərhələsinə təyinat almaqdır". Bunu "Report"a müsahibəsində Azərbaycanın FIFA referisi Əliyar Ağayev deyib. 35 yaşlı ədalət təmsilçisi bunu futbolçularla birlikdə hakimlərin də istədiyini bildirib: "Amma çalışmaq lazımdır. Çalışmada
06.11.2022 9518 Novruz bayramına özəl daxili turlar
11.03.2022 534 Turlar.az - bütün turizm elanları bir saytda !
Azərbaycanda turizm elanlar platformasıdır. Hər gün yüzlərlə turizm şirkəti öz turizm elanlarını saytında yerləşdirir. Saytda turizm sahəsinə aid bütün elanlar tapmaq mümkündür. Xarici Turlar , Daxili turlar, Avia biletlər, Viza dəstəyi , Hotel və kortec sifarişləri, Rent a cars avtomobil icarəsi v
02.03.2025 11487 Qədimi Şəki şəhərimiz bayram günlərində - ÖZƏL GÖRÜNTÜLƏR
29.03.2022 8365 Mbappe: "Messi Fransada layiq olduğu hörməti görmədi"
PSJ-nin hücumçusu Kilian Mbappe argentinalı Lionel Messinin Paris klubunda lazımi səviyyədə qiymətləndirilmədiyini düşünür. "Report" xəbər verir ki, Fransa millisinin üzvü bunu "Goal"a açıqlamasında bildirib. "Messi bütün təriflərə layiqdir. Amma əslində Fransada layiq olduğ
06.01.2024 5589 Məhəmməd Muradlı Avstriyadakı turnirin qalibi olub, Şəhriyar Məmmədyarov üçüncü yeri tutub
Azərbaycan şahmatçısı Məhəmməd Muradlı Avstriyada keçirilən "Grand Prix Plus City" turnirinin blits mərhələsində qalib olub. "Report"un məlumatına görə, o, 13 turdan sonra 11 xal toplayaraq birinci yeri tutub. Eyni yarışda iştirak edən digər şahmatşımız Şəhriyar Məmmədyarov 10 xall
12.05.2024 4269 Avropa çempionatı: Azərbaycan millisi medal sıralamasında birinci olub
Kişi cüdoçulardan ibarət Azərbaycan millisi Çexiyanın paytaxtı Praqada keçirilən gənclərin Avropa çempionatında medal sıralamasında birinci olub. "Report"un məlumatına görə, komanda yarışı 3 qızıl, 1 gümüş və 1 bürünc medalla başa vurub. Vüsal Qələndərzadə (73 kq), Elcan Hacıyev (81 kq) v