Sabahın hava proqnozu AÇIQLANDI
Sabahın hava proqnozu AÇIQLANDIAzərbaycanda fevralın 22-də gözlənilən hava şəraiti açıqlanıb.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən BiG.AZ-a verilən məlumata görə, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Güclü cənub-qərb küləyi gündüz mülayim şimal küləyi ilə əvəz olunacaq.
Havanın temperaturu gecə 4-6° isti, gündüz 11-16° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 755 mm civə sütunundan 759 mm civə sütununa yüksələcək. Nisbi rütubət 55-65 % olacaq.
Azərbaycanın rayonlarında əsasən hava yağmursuz olacaq. Lakin bəzi dağlıq ərazilərdə arabir yağıntılı olacağı, qar yağacağı gözlənilir. Bəzi yerlərdə duman olacaq. Qərb küləyi ayrı-ayrı yerlərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 3-7° isti, gündüz 12-17° isti, dağlarda gecə 3-8° şaxta, gündüz 0-3° şaxta olacaq.
Xəbərlər   Baxılıb: 708   Tarix: 21 fevral 2023
Böyük Britaniya məktəblərində dörd yaşlı uşaqlar öz cinslərini seçə biləcəklər?
Böyük Britaniya Təhsil Nazirliyi tərəfindən məktəblər üçün cinsi mənsubiyyəti ilə bağlı tərəddüd edən uşaqlarla davranış qaydalarına dair yeni tövsiyələr təqdim olunub. Bu tövsiyələr ibtidai sinif şagirdlərinin, o cümlədən dörd yaşından etibarən uşaqların "tam sosial transformasiya"sına imka