Dünyada bir ilk: Bakıda dağılmış yolu xalı ilə "yamadılar" - FOTO
Dünyada bir ilk: Bakıda dağılmış yolu xalı ilə "yamadılar" - FOTOBu mənzərə ucqar kəndlərdə deyil, Bakının Xətai rayonunda qeydə alınıb. Bura 3-4 min nəfər insanın yaşadığı böyük bir küçənin, Mirzə Davud küçəsinin girişidir.
Dünyada bir ilk: Bakıda dağılmış yolu xalı ilə "yamadılar" - FOTOLent.az bu yolun bərbad vəziyyətdə olması barədə əvvəllər də material hazırlayıb. Kanalizasiya sularının axdığı, çala-çuxur yolda dəfələrlə insanlar yıxılıb, xəsarət alıblar. Yerli bələdiyyə hər gün yüzlərlə insanın, xüsusən məktəblilərin keçib getdiyi bu yolu gah karton kağızlarla, gah taxta parçaları ilə, gah da torpaq tökərək abıra salmaq istəyib. Amma göydən bir damla yağış düşən kimi torpaq, karton bir-birinə qarışıb, çox biabırçı vəziyyət yaranıb.
Dünyada bir ilk: Bakıda dağılmış yolu xalı ilə "yamadılar" - FOTODünyada bir ilk: Bakıda dağılmış yolu xalı ilə "yamadılar" - FOTODünyada bir ilk: Bakıda dağılmış yolu xalı ilə "yamadılar" - FOTO