Rusiyalı deputat 38 yaşlı kişini güllələdi
Rusiyalı deputat 38 yaşlı kişini güllələdiRusiyanın Tuva bölgəsində o zamanı ehtiyyatsızlıqdan adam öldürməkdə şübhəli bilinən yerli qanunvericilik məclisinin deputatına qarşı cinayət işi başlanıb.
BiG.AZ rus mediasına istinadən xəbər verir ki, bu barədə "Baza" teleqram kanalı məlumat yayıb.
Bildirilib ki, ov Narın kəndi yaxınlığında baş verib. Deputat və iki tanışı 100-150 metr məsafədə hədəfi görüb və tapançadan atəş açıblar. Ovçular həmin yerə gedib və güllə yarası almış bir kişi meyiti tapıblar. Bundan sonra onlar polis çağırıblar.
Millət vəkilindən getməmək barədə yazılı öhdəlik götürülüb.
Rusiya İstintaq Komitəsinin respublika departamentinin nümayəndəsi Alla Nursat bildirib ki, təhqiqat ehtiyatsızlıqdan ölümə səbəb olma maddəsi ilə aparılır. Onun sözlərinə görə, iş üzrə təqsirləndirilən şəxs 44 yaşlı yerli sakindir. Müstəntiqlərin bildirdiyinə görə, fevralın 12-də ov zamanı şübhəli şəxs odlu silahın termal kamerasından hədəfi görüb və onu ov zənn edərək atəş açıb. 38 yaşlı kişi güllə yarası alaraq hadisə yerində ölüb.