"Təhsilim gələcəyimdir" layihəsi uğurla yekunlaşmışdır
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Təhsildə İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə VI Qrant müsabiqəsi üzrə qalibi elan edilmiş "Təhsilim gələcəyimdir" layihəsinin bağlanış mərasimi keçirilmişdir. İlk olaraq Yevlax rayonun Səmədabad, Rüstəmli və Salahlı kənd məktəblərinin şagird və valideynləri üçün təhsili əhatə edən müxtəlif mövzularda təlimlər keçirilmişdir.
Eyni zamanda məktəblilərin təhsilinə dəstək olmaq üçün layihə müddətində sosial kampaniya başladılmış və ehtiyaclarını təmin etmək məqsədilə ianələr toplanılmışdır. Ümumilikdə 70-ə yaxın məktəbli kampaniyadan yararlanmışdır.
Qeyd edək ki, layihənin əsas məqsədi şagird və valideynlərin iştirakı ilə təhsilin əhəmiyyəti,uşaq hüquqları,erkən nigahın fəsadarı,uşaqların təhsilində valideynin rolu,uğur hekayəsi mövzularında təlim,storitelinq və forum teatrın keçirilməsini təmin etməkdir.
Layihənin əsas tərəfdaşı Ritual Mobil Teatr Labarotoriyası olmuşdur. Eyni zamanda sosial kampaniya müddətində Libra Kitab Nəşriyyatı Evi, Yevlax Gənclər Evi və Ofisiat məktəb ləvazimatları bizə dəstək olmuşlar.