Naxçıvanda polisin saxladığı şəxs özünü bıçaqlayacağını dedi, həbs edildi
"Qafqazinfo"nun məlumatına görə, hadisə dekabrın 30-da şəhərin Heydər Əliyev prospektində baş verib.
Belə ki, ittihama əsasən, gecə saatlarında avtomaşını yüksək sürət və yüksək musiqi tonu ilə idarə edən Nadir Quliyev (adlar şərtidir) DYP inspektoru tərəfindən saxlanılıb. Məlum olub ki, Nadir dostu Malik Vəliyevlə şəhərdəki kafelərin birində yeyib-içərkən ona zəng gəlib. Danışıqdan sonra o Malikə avtomobilin lazım olduğunu, yaxın məsafədə yerləşən bir yerə gedib-gələcəyini bildirib. M.Vəliyev avtomobilin açarını Nadirə verib və sonuncu maşını sürərək gedib. Az sonra Nadir Malikə zəng edərək "sarayın diki" adlanan ərazidə DYP əməkdaşlarının maşını saxladıqlarını, cərimə meydançasına aparmaq istədiklərini deyib.
O, Malikdən təcili həmin əraziyə gəlməsini xahiş edib. Malik əraziyə sərxoş halda gəlib. İnspektor ona "avtomobili idarə edən şəxsin sürücülük vəsiqəsi olmadığı üçün avtomobiliniz cərimə meydançasına aparılacaq" deyə bildirib. Bu zaman avtomobilin sahibi cibindən bıçaq çıxarıb və özünə xəsarət yetirəcəyini bildirib. Daha sonra polis əməkdaşları onu sakitləşdirib və ora Nadirin sürücülük vəsiqəsi olan bir tanışını çağırıblar. Həmin şəxs əraziyə gəlib və maşını idarə edərək sərxoş vəziyyətdə olan dostları evə aparıb.
M.Vəliyev həmin gecə sərbəst buraxılsa da, səhəri günü barəsində inzibati qaydada tutma protokolu tərtib olunub. İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510 (xırda xuliqanlıq) və 535.1-ci (polisin qanuni əmrinə tabe olmama) maddələri ilə təqsirli bilinib. Naxçıvan Şəhər Məhkəməsinin qərarı ilə M.Quliyev 20 gün müddətinə inzibati qaydada həbs edilib.