İnternat məktəblərində uşaqlara niyə vaxtı keçmiş dərman və ərzaqlar verilir?
İnternat məktəblərində uşaqlara niyə vaxtı keçmiş dərman və ərzaqlar verilir?9 və 6 nömrəli internat məktəblərində uşaqlara vaxtı keçmiş dərman və ərzaqlar verildiyi aşkar olunub.
Mövzu ilə bağlı BiG.AZ-a danışan təhsil eksperti Elşən Qafarov biıdirib ki, burada yerli ambulator səhiyyə müəssisələrinin və Gigiyena və Epidemiologiya Mərkəzinin nəzarəti yoxdur. Təhsil Nazirliyinin struktur bölmələrinin burada görəcəyi iş yoxdur:
"İnternat tipli məktəblərdə tibbi xidməti həmin məktəbin yerləşdiyi yerə yaxın Təbib poliklinkası ilə birlikdə Təhsil Nazirliyi təşkil edir. Digər məktəblərə nisbətən həkim və tibb bacısı ştatı məktəbin özündə olur. Vaxtaşırı nəzarəti o əraziyə yaxın olan Təbib bölmələri və Gigiyena və Epidemiologiya Mərkəzi nəzarət edir.Görünən odur ki, burada yerli ambulator səhiyyə müəssisələrinin və Gigiyena və Epidemiologiya Mərkəzinin nəzarəti yoxdur. Təhsil Nazirliyinin struktur bölmələrinin burada görəcəyi iş yoxdur".