İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTO
İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOAzərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva dekabrın 19-da paytaxtda "The Ritz-Carlton Baku" hotelinin açılışında iştirak ediblər.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı və birinci vitse-prezident hoteldə yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Məlumat verilib ki, hündürlüyü 130 metr olan hotel binası 33 mərtəbəlidir. "The Ritz-Carlton Baku" hotelində 190 geniş qonaq otaqları, lüks mənzillər, restoranlar, fitnes və biznes mərkəzləri, müxtəlif tədbirlərin keçirilməsi üçün konfrans zalı yaradılıb. Binanın 14 mərtəbəsi hotel otaqları üçün nəzərdə tutulub, 15-ci mərtəbədən başlayaraq yuxarı hissədə isə rezidensiyalar və mənzillər yerləşir.
Qeyd edilib ki, binada korporativ toplantıların və xüsusi günlərlə bağlı tədbirlərin təşkili üçün də ideal şərait yaradılıb. Buradakı "Şuşa" zalı işgüzar görüş və ya qala tədbirlərin keçirilməsi baxımından xüsusi məkandır. Bununla yanaşı, hoteldə Azərbaycanın işğaldan azad olunmuş ərazilərinin adlarını daşıyan 12 əlavə iclas otağı yaradılıb. Bunlar "Qarabağ", "Ağdam", "Cəbrayıl", "Qubadlı", "Tərtər", "Xocalı", "Füzuli", "Zəngilan", "Kəlbəcər, "Xankəndi", "Xocavənd" və "Laçın" otaqlarıdır.
Bildirilib ki, binanın daxili dizaynı Azərbaycanın iqliminin, mədəniyyətinin, tarixinin müxtəlifliyini və zənginliyi əks etdirir. Hotelin memarlığında Azərbaycana aid xüsusiyyətlərə - tarixin, incəsənətin, mədəniyyətin və müasir tendensiyaların vəhdətinə xüsusi diqqət yetirilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda qeyri-neft sektorunun aparıcı sahəsi kimi turizmin inkişafı başlıca prioritetlərdəndir. Prezident İlham Əliyevin 2016-cı il 6 dekabr tarixli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasında ixtisaslaşmış turizm sənayesinin inkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi"ni bu sahəyə dövlət tərəfindən göstərilən diqqətin əyani təsdiqidir. Dövlətimizin başçısının müəyyənləşdirdiyi uzaqgörən siyasət sayəsində Azərbaycanda müasir hotel infrastrukturunun yaradılmasına hələ uzun illər bundan əvvəl başlanılıb. Pandemiyanın yayıldığı 2020-ci ilədək hər il çox sayda turist ölkəmizə səfər edib, müasir turizm imkanlarından yararlanıb. Artıq dünyada olduğu kimi, ölkəmizdə də postpandemiya dövrü yaşanır. Bu isə öz növbəsində turist axınının artması ilə müşayiət olunur. Bu cür müasir və dünyaca məşhur hotel brendlərinin Azərbaycanda fəaliyyətə başlaması şübhəsiz ki, postpandemiya dövründə turizmin inkişafı baxımından mühüm əhəmiyyətə malikdir.
İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTOİlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda hotelin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB + FOTO15:34
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva dekabrın 19-da paytaxtda "The Ritz-Carlton Baku" hotelinin açılışında iştirak ediblər.
Bununla bağlı AZƏRTAC məlumat yayıb.