Keçmiş baş nazir futbolçulara SÖZ VERDİ: "Bir avtobus fahişə göndərəcəm"
İtaliyanın keçmiş baş naziri Silvio Berluskoni "Monza" futbol komandasının oyunçularına "fahişələrlə dolu avtobus" vəd etdikdən sonra yenidən diqqət mərkəzinə düşüb.
Lent.az-ın xarici mediaya istinadla xəbərinə görə, "Monza"nın oyunçuları ilə birlikdə keçirilən Milad bayramı ziyafətində Berluskoni top klubları - "Milan" və "Yuventus"u məğlub edərlərsə, komanda üçün əlavə stimul elan edib.
"Biz yeni məşqçi tapdıq", - Berluskoni Raffaele Palladinoya istinad edərək deyibi. "O, yaxşı, cazibədar, mehribandır və oğlanlarımızı motivasiya etməyi bacarır, amma mən əlavə bir stimul əlavə edirəm: əvvəllər dediyim kimi, əgər siz ən yaxşı komandalardan birini məğlub etsəniz, mən fahişələrlə dolu avtobus göndərəcəm. paltardəyişmə otağına."
Berluskoninin toplanmış klub işçilərini alqışladığını əks etdirən video sosial mediada yayılıb və müxalif siyasətçi Laura Boldrini tərəfindən etirazlara səbəb olub.O, Berluskoninin sözlərini "vulqar seksizm" və "rüsvayçılıq" kimi qiymətləndirib.
Tənqidlərə cavab verən Berluskoni "Twitter" hesabında "sadə bir paltardəyişmə otağı zarafatının" "belə pis və qeyri-real şərhlər yarada biləcəyini" təsəvvür edə bilmədiyini bildirib.
"Ola bilsin ki, onları bu qədər kədərləndirən və eyni zamanda düşmən hesab etdikləri şəxslərə hücum edəndə bu qədər haqsız yerə qəzəbləndirən tam yumorun olmamasıdır. Amma Milad bayramıdır. Onların da Milad bayramı mübarək olsun", - o əlavə edib.
86 yaşlı Berluskoni hazırda Corciya Melonun sağçı hökumətinin koalisiya ortağı olan "Forza Italia" partiyasının lideridir.