"WhatsApp"dan yeni özəllik: Artıq profil şəkli...
"WhatsApp"dan yeni özəllik: Artıq profil şəkli...Dünyaca məşhur mesajlaşma proqramı yeni funksiyasını istifadəyə verib.
AZXEBER.COM xəbər verir ki, "WhatsApp" sosial platforması yeni "Communities" yenilənməsini təqdim edib. Yenilənmə həm mobil, həm də veb interfeysdə istifadə tətbiq olunmağa başlayıb.
Yenilənmə nəticəsində 5 min nəfərə qədər elan qrupu yaradıla bilər. Burada qarşılıqlı əlaqə olmayacaq, ancaq izlədiyiniz kanallardan məlumat alacaqsınız.
"WhatsApp" artıq istifadəçilərə qrup mesajlarında başqalarının profil fotolarını görmək imkanı da verəcək. Yenilənmə ilə qruplardakı insanlar mesaj göndərən zaman mesajı göndərən şəxsin profil şəkli görünəcək.
İndi qeydiyyatdan keçməyən və ya mesaj göndərən xarici şəxslərin profillərinə klikləmədən mesaj gələndə həmin şəxsin profil şəkli görünəcək.
Yeniləmə ilk dəfə iOS beta-da müşahidə edilib. Test mərhələsində olan xüsusiyyət bir çox istifadəçiyə təqdim edilməyə başlanılıb.