"Ay gəlin, bir gün ananın yerində sən olacaqsan"
Bu gün sosial şəbəkələrdə yayılan oğul və gəlinin 90 yaşlı qadına işgəncə verdiyi videoya Əməkdar jurnalist Xoşqədəm Hidayətqızı münasibət bildirib.
OLAY yazır ki, o, aparıcısı olduğu "Səni axtarıram" verilişində sözügedən görüntüləri göstərərək bu sözləri deyib:
"Bu gün sosial şəbəkələrdə yayılan, hər birinizin izlədiyi video var. Məni də işarələyirlər ki, Xoşqədəm xanım niyə səsinizi çıxarmırsız, bir söz demirsiz. Bəziləriniz da Nərmin hadisəsindəki kimi tənqid edirsiniz. Kimisi də kömək istəyir. Əzizlərim, bir çox şey bildiyiniz kimi deyil. Mən videonu gördüyüm anda araşdırmağa başlamışdım. Paylaşıldığı saniyədə mənim məlumatım oldu. 90 yaşlı ana gəlini və oğlu tərəfindən hansı vəziyyətə salınıb. Bu dəhşətli hadisədir.
Fərqi yoxdur 6 ay, bir il əvvəl, ya da bu gün baş verib. İstər oğlu onu bu vəziyyətə salsın, istərsə də yad. Nəticədə yaşlı bir insana qarşı qanuna, insanlığa sığmayan hərəkətdir. Ey insanlar, mal-mülk, mənfəət üçün özünü bütün naqisliklərin ortasına salan bəzi insanlar, bir gün siz də qocalacaqsız. Ay gəlin, ay oğul, bir gün o ananın yerində sən olacaqsan. Yaşatdığını yaşamadan bu dünyadan heç kim köçməyib, köçməyəcək də. Nə etmisənsə, qarşına çıxacaq. Quyu qazacaqsan, ora düşəcəksən. Vuracaqsan, vurulacaqsan. Məni işarələyirsiz nə deyim? Gedim tutum? Elə səlahiyyətim var? Kim gəldi mənə şikayət etdi? Nənə gəldi, dedi, müzakirə etmədim? Sizə göstərirəm, mövqeyim budur. Ar olsun! Özündən böyüyə, ata-anasına yaxşı baxmayan, onu küçələrə atan, qocalar evinə qoyan oğula, qıza ar olsun".
14.02.2026 202 Aşıq Namiq: "Ölürəm evlənməkdən ötrü" (VİDEO)
"Ölürəm evlənməkdən ötrü". Bu sözləri Namiq Fərhadoğlu "Tarixin bir gününü" verilişində qonaq olarkən deyib. Sənətçi evlənəcəyi xanımın kriteryalarından danışıb. "Abırlı, ismətli ailə qədri bilən insan olmalıdır. Təklik Allaha məxsusdur. Heç kəs tək qalmamalıdır". Ətrafl
09.02.2026 700 Üzr istədiyi üçün onu tənqid edənlərə belə reaksiya verdi
08.02.2026 542 "O xəbərimi sildirmək üçün yalvarmağımın xeyri olmadı, böyük məbləğə SİLDİ"
08.02.2026 1050 "Qayınanamla nə vaxt danışdığımı unutmuşam, bizə BATA BİLMƏZLƏR"
Müğənni Qumral ailə həyatı ilə bağlı açıqlaması ilə diqqət çəkib. -ın məlumatına görə, sənətçi bildirib ki, qayınanası ilə demək olar ünsiyyət saxlamır:. "Qayınanamı heç yığmıram. Ən son nə vaxt danışdığımız yadımda deyil. Yoldaşımla danışıb, bizə də salam göndərib. Səmimi deyəcəyəm". Qumra
14.02.2026 576 Beren Saat müğənniliyə başladı
12.02.2026 428 "Mən öləndə ürəyimi, gözümü kimə lazımdırsa köçürsünlər"
12.02.2026 323 Fatimə gələn ay əməliyyat olunacaq
Rəqqasə Fatimə Fətəliyeva gələn ay əməliyyat olunacaq. Axşam.az xəbər verir ki, bu barədə sənətçi "Xəzər axşamı" verilişində danışıb. Fatimə göz bəbəyini zədələdiyini bildirib:. "Gözlərimdə problem yaranıb. Dörd ay əvvəl dırnağım bəbəyimə dəydi və onu zədələdim. Görməm zəifləyib. Nə qədə
08.02.2026 771 İlk dəfə qızlarının boşanmasından danışdı
Əməkdar artist Almaz Ələsgərova ilk dəfə qızlarının ilk evliliyindən danışıb. Axşam.az xəbər verir ki, müğənni bu haqda "Həftənin qonağı" verilişində aparıcı Ülvira Qarayevanın suallarını cavablandırıb. "Qızlarımımn ilk ailəsi gətirmədi, boşandılar. Böyük qızım Stokholmda yaşayır, orad