Telman İsmayılov Putinə müraciət etdi
Rusiyada yaşayan azərbaycanlı iş adamı Telman İsmayılov Rusiya prezidenti Vladimir Putinə məktub yazıb. O, məktubda bildirib ki, biznes üzrə keçmiş ortaqlarının qurbanı olub və onları korrupsiya əlaqələrində ittiham edib.
Oxu.Az-ın xəbərinə görə, bununla bağlı "Rosbalt" məlumat yayıb.
Nəşr bildirib ki, bu məktub Rusiya İstintaq Komitəsinin İsmayılova qarşı cinayətkar qruplaşmanın təşkili ittihamını irəli sürməyi planlaşdırması ilə bağlıdır.
Hüquq-mühafizə orqanlarındakı mənbədən "Rosbalt"a verilən məlumata görə, Çerkizov bazarının sabiq sahibi Telman İsmayılov Rusiya prezident administrasiyasına məktub təqdim edib.
Məktub 12 vərəqdən ibarətdir. Mənbənin sözlərinə görə, həmin məktubda İsmayılov Çerkizov bazarına qaçaqmal gətirən şəxslərin arxasındakı qüvvələri açıqlayıb. İş adamının sözlərinə görə, bazar bağlandıqdan sonra onun "kiçik" ortaqlarına bizneslərini davam etdirmək üçün başqa meydanlar təqdim edildi, özü isə heç nə əldə etmədi.
Bundan başqa, İsmayılovun ehtimalına görə, keçmiş ortaqları əlaqələrinin köməyi ilə ona qarşı hücumlara başlayıblar. Daha sonra hüquq-mühafizə orqanları onu təqib etməyə başlayıb.
Nəticədə, biznesmen ölkəni tərk edib, daha sonra iki qətldə ittiham edilərək, axtarışa verilib. Məktubda o, cinayət hadisələri ilə heç bir əlaqəsinin olmadığını bildirib.
Xəbərlər Baxılıb: 1893 Tarix: 23 oktyabr 2018
Texnologiya inkişaf edir, amma... - Aya getmə müddətimiz niyə uzanır?
Texnologiya sürətlə inkişaf edir və insanlıq yenidən Aya enməyə hazırlaşır. Lakin maraqlı bir şəkildə, müasir dövrdə Aya çatmaq əvvəlki dövrlərlə müqayisədə daha uzun çəkir. Bəs bu gözlənilməz vəziyyətin səbəbi nədir?. Qaynarinfo xəbər verir ki, Aya ilk pilotsuz missiyanın göndərilməsindən 66 il, il
01.04.2025 105 Ermənistan səfiri Fransanın keçmiş prezidenti Sarkozi ilə görüşüb
Ermənistanın Fransadakı səfiri Arman Xaçatryan Fransanın keçmiş prezidenti Nikola Sarkozi ilə görüşüb. xəbər verir ki, Ermənistanın Fransadakı səfirliyi bəyanat yayıb. Xaçatryan Sarkoziyə Ermənistan-Fransa münasibətlərinin möhkəmlənməsinə və iki xalq arasında dostluğun möhkəmləndirilməsinə verdiyi töhfələr
01.04.2025 127 Ramiz Mehdiyevin qızının uduzduğu məhkəmə işi: "Görünür, heç kimə qismət olmayacaq"
Prezident Administrasiyasının sabiq rəhbəri Ramiz Mehdiyevin qızı Kamilə Əliyevanın "Baku Oksford Məktəbi"nin müsadirəsi ilə bağlı verdiyi şikayət üzrə Bakı Apellyasiya Məhkəməsinin yekun qərarı açıqlandıqdan sonra həmin məktəbin qurucularından biri Nailə Rzayeva məsələyə münasibət bildirib
01.04.2025 244 Paytaxtın Bakıdan köçürülməsinə nə qədər vəsait lazımdır? - AÇIQLAMA
"Paytaxtın köçürülməsilə bağlı müxtəlif rəsmi şəxslər tərəfindən təkliflər səsləndirilməkdədir. Ən qəribəsi isə işğaldan azad edilmiş ərazilərdəki, şəhərlərin təklif edilməsidir". Ölkə.az xəbər verir ki, bu fikirləri iqtisadçı ekspert Eldəniz Əmirov deyib. Onun sözlərinə görə, paytaxtın köçürülməs
01.04.2025 592 Sulu qar yağacaq - XƏBƏRDARLIQ
Azərbaycanın rayonlarında aprelin 2-si gündüz dağlıq ərazilərdən başlayaraq 4-ü gündüzədək hava şəraitinin fasilələrlə yağıntılı olacağı, şimşək çaxacağı gözlənilir. Bu barədə -a Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən məlumat verilib. Qeyd olunub ki, ayrı-ayrı yerlərdə yağıntıların intensiv olacağı, dol
01.04.2025 361 Zaqatala sakini evində hücuma məruz qaldı - Polisdən AÇIQLAMA
Zaqatala sakini evində hücuma məruz qalıb. xəbər "ZAQATALA NEWS"a istinadən verir ki, hadisə Zaqatala şəhəri, Səlahəddin Kazımov küçəsində qeydə alınıb. Ötən gecə həmin küçədə yaşayan Məmmədrəsul Məmmədovun evinə gələn Rəşad Aşurov onu yuxudan oyadaraq küçəyə çağırıb və döyüb. Hadisə ilə bağl
01.04.2025 203 Daun sindromlu cütlükdən qeyri-adi evlilik TƏKLİFİ
Baku TV-nin "Arzunun vaxtı" verilişinin yeni buraxılışı yayımlanıb. Proqramın qəhrəmanları daun sindromlu cütlük - Kamran Hüseynov və Xədicə Talıblı olub. Onlar eyni zamanda "Oyun" İnklüziv Teatrının aktyor və aktrisasıdırlar. Xədicə ilə məktəbdə tanış olduğunu söyləyən Kamran on
01.04.2025 159 Volkan Konak mahnıları ilə dəfn edildi
Barbaros Hayrettin Paşa Məscidində təşkil edilən dəfn mərasiminin ardından Volkan Konakın tabutu məmləkəti Trabzona göndərilib. türk mediasına istinadən xəbər verir ki, Trabzonda keçirilən mərasimə çoxlu Volkan Konak fanatı da qatılıb. Mərasim zamanı məscidin həyətindəki qonaqlar Volkan Konakın mahnıların